Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů

eCarTech Munich

Mnichovské výstaviště přilákalo loni více než 12 tisíc zájemců o elektrická auta. Tento úspěch chtějí pořadatelé letos zopakovat anebo překonat. Více než 400 vystavovatelů představí nejzajímavější novinky oboru nazvaného „nová mobilita“.

Na rozloze 22 000 m2 se bude prezentovat koncept mobility příštích let a paralelně s veletrhem elektrických aut budou probíhat ještě Materialica a „sMove360“. Pozornost bude zaměřena především na nové, lehké a ekologické materiály a na síťové propojení vozů s okolním prostředím.

V halách 5 a 6 na mnichovském výstavišti si ve dnech 18. až 20. října dají dostaveníčko nejen příznivci elektromobilů, ale i vozů s hybridními pohony.
Ředitel výstavy Robert Metzger se domnívá, že jsou asi nejvýznamnější veletrhem ve svém oboru. Návštěvníci přicházejí z 25 států a mají zájem nejen o jednotlivé expozice, ale také o diskusní fóra. Souběžně se bude konat světový kongres World Mobility Summit.


Kromě novinek známých automobilek se očekává také hojná účast výrobců elektro-skútrů a elektro-kol. Středem pozornosti budou jistě nové modely proslulé americké firmy Tesla.

Na testovací dráze si návštěvníci budou moci vyzkoušet jízdu v elektrických vozech v přirozeném prostředí.

-ks-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: