Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> EMO 2019 bude opět v Hannoveru

EMO 2019 bude opět v Hannoveru

Ve spolupráci s odborným svazem německých výrobců obráběcích strojů VDW (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken) a českým zastoupením Deutsche Messe CZ vám opět nabízíme opět bezplatné permanentní elektronické vstupenky, podléhající registraci přes internetovou stránku veletrhu (eTickets) - platné po celou dobu konání veletrhu. Odkaz naleznete na konci tohoto článku.

Veletrh EMO Hannover 2019 proběhne od 16. do 21. září pod heslem Smart technologies driving tomorrow‘s production!

Na největším veletržním výstavišti světa představí kompletní nabídku techniky pro zpracování kovů - od obráběcích strojů, přesných nástrojů, automatizačních komponentů až po systémy zaměřené na individuální požadavky zákazníků. Návštěvníci získají na veletrhu informace o nejnovějších inovacích firem z celého světa, ale také o trendech v automatizaci, energetické účinnosti, bezpečnosti práce, nejnovějších výrobních postupech a materiálech. Veletrh jim umožní orientovat se v nových obchodních modelech, seznámit se s možnostmi kooperace se startupy při zajišťování kvalifikovaných pracovních sil nebo náboru mladých pracovníků.    

Organizátorem je VDW - Svaz německých výrobců obráběcích strojů.

Chytré technologie pro inteligentní továrnu

Heslo veletrhu EMO Smart technologies driving tomorrow’s production! znamená jeho zaměření na jednu z největších výzev v průmyslu. „Pro inteligentní továrnu je rozhodující digitální propojení lidí, zařízení a procesů podél celého řetězce tvorby hodnot,“ říká Ch. Miller. Digitalizace postupuje v průmyslu rychleji, protože se výrazně zrychlil výkon procesorů, který umožnil zpracování velkých množství dat. Do roku 2020 má být podle odhadů mezinárodního ústavu pro výzkum trhu International Data Corporation v hospodářství a soukromé sféře na světě digitálně propojeno 30 miliard koncových bodů. 

Téměř každý vystavovatel veletrhu EMO se zásadním způsobem podílí na nových kreativních řešeních. Nové koncepce určené pro Průmysl. 4.0 se týkají všech oblastí, strojů, komponent, řízení, měřicích systémů a materiálového toku.

IoT ve výrobě

Ke zdůraznění všech aspektů Průmyslu 4.0 bude internet věcí na veletrhu EMO prezentován společně s různými prolínajícími se tématy: 

Mimořádná přehlídka industrie 4.0 area – smart solutions for your business V rámci industrie 4.0 area představí inovativní firmy a renomované výzkumné ústavy inteligentní řešení pro úspěšné podnikání svých zákazníků. V rámci odborného fóra budou probíhat diskuse s odborným publikem o realizovaných projektech, ale také o vizích budoucnosti.

Národní společné stánky - k účasti na národních společných stáncích se zatím přihlásily Čína, Tchaj-wan a Švýcarsko. Svaz VDW jedná dále s Francií a Japonskem. Tyto země vyvíjejí vlastní národní iniciativy k Průmyslu 4.0 nebo internetu věcí a jsou velmi srdečně zvány, aby je na veletrhu EMO Hannover 2019 představily.  

Fórum trendů k Průmyslu 4.0 - Svaz VDW také spolupracuje se svazem VDMA a společně organizují fórum s účastí předních odborníků, které bude probíhat během celého veletrhu a jehož přednášky a pódiové diskuse budou věnované trendům Průmyslu 4.0 a tématům Machine Learning. Plánuje se kromě toho zaměřit na budoucnost práce.  

umati neboli universal machine tool interace  – společný jazyk pro Průmysl 4.0.

Na veletrhu EMO Hannover 2019 bude rovněž představen standard rozhraní pro obráběcí stroje na bázi OPC UA včetně všech jeho funkcí. Rozhraní umožňuje neutrální otevřené připojení strojů na nadřazené systémy, které je předpokladem úspěchu Průmyslu 4.0. Jen tak mohou být data strojů různých výrobců s různými řídicími systémy přenášena do systémů ERP a MES nebo do cloudů. Data se zde dále zpracovávají resp. vyhodnocují a tvoří tak základ nových služeb a funkcí.  

Dosud bylo definováno přes 20 aplikací, například rychlý přehled výroby, přehled průběhu programu a statusu zařízení, řízení výrobní zakázky, vytváření statistik chybovosti nebo provozní režim zobrazení paprsků v čase. K jejich popsání je k dispozici přes 100 relevantních parametrů, například stroje běží ano/ne. Na konci roku 2018 byla vytvořena v rámci OPC UA skupina Joint working group. Mezinárodní obec obráběcích strojů se nyní může podílet na revizích a rozšiřování standardů.

additive manufacturing circle – důraz na procesový řetězec 3D tisku

Aditivní výroba je vedle průmyslu 4.0 a automatizace třetím tématem a trendem současného průmyslu. Velké a náročné branže jako je automobilový a letecký průmysl nebo lékařská technika vyžadují nové postupy. Vyvíjejí stále více dílů, u nichž lze potřebné geometrie dosáhnout jen pomocí aditivních procesů. Příkladem jsou odlehčené díly z komplexních materiálů nebo náhradní díly v automobilovém průmyslu, hydraulický řídící blok pro Airbus 320 nebo T-kusy pro systém čerpání paliva u Airbusu 400 M až po bionické struktury v lékařské technice, využívané u implantátů, v zubních korunkách, u naslouchadel a chirurgických nástrojů. 

Podle výsledků ankety svazu VDMA využívá aditivně vyráběné díly téměř polovina strojírenských firem. Zhruba polovina dotázaných využívá k výrobě prototypů a vzorků vlastní zařízení pro 3D tisk. 3D tisk využívá 44 % firem pro výrobu náhradních dílů, sériových dílů a nástrojů. Asi čtvrtina takto vyrobených dílů je z kovu. 

Startupy

Mladé firmy s dobrým podnikatelským záměrem potřebují zpravidla po svém založení finance, provedení expertizy a kontakty na zákazníky, na velké konkurenty a potenciální spolupracovníky. To vše mohou najít na veletrhu EMO Hannover a navázat zde nové kontakty s potencionálními investory a podporovateli kreativních nápadů.

České firmy

Z České republiky se už přihlásilo 27 firem. Mimo jiné TOS Varnsdorf, Toshulin, Bomar, Fermat Group, TOS Kuřim,  TOS Hostivař, PVT, Pilana Metal, Weiler Holoubkov, Šmeral Brno a mnoho dalších. Většina firem využije účast n veletrhu k představení novinek.

Organizační informace

Veletrh je možno navštívit denně od 9:00 - 18:00 hodin, v sobotu do 16:00 hodin. Více na stránkách veletrhu www.emo-hannover.de nebo na stránkách českého zastoupení Deutsche Messe v ČR www.deutschemesse.cz

Vstupenky zdarma!

Zde je odkaz pro získání bezplatných permanentních elektronických vstupenek (eTickets).  Kliknutím na odkaz se dostanete přímo k registračnímu formuláři, přes který si zaregistrujete/aktivujete elektronickou vstupenku (eTicket).

Po zaregistrování/aktivaci obdrží každý z návštěvníků veletrhu od pořadatelů veletrhu na svůj e-mail uvedený při registraci/aktivaci v příloze v pdf souboru jednu bezplatnou permanentní vstupenku na své jméno, kterou si vytiskne ve formátu A4 na tiskárně počítače a předloží ji při vstupu na výstaviště. Tuto bezplatnou permanentní elektronickou vstupenku (eTicket) je zapotřebí online registrovat/aktivovat přes uvedený odkaz již před návštěvou veletrhu!Po úspěšné registraci/aktivaci bezplatné permanentní elektronické vstupenky (eTicket) bude pro každého návštěvníka připravena ke stažení bezplatná jízdenka na veřejnou dopravu v Hannoveru (GVH region) po dobu konání veletrhu, která bude vystavená na jeho jméno uvedené při registraci. Před nástupem jízdy je pouze zapotřebí na přední straně bezplatné jízdenky na veřejnou dopravu v Hannoveru vždy vyznačit příslušné datum, kdy využije návštěvník jízdenku na místní dopravu k cestě na veletrh (zakřížkovat/zakroužkovat odpovídající políčko s datem - uvedeny jsou všechny dny v době konání veletrhu, tedy od 16. do 21. 9. 2019).

Příklad jízdenky, pro zvětšení klikněte na obrázek

Plán výstaviště

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Přejeme vám příjemnou a inspirativní návštěvu veletrhu EMO Hannover 2019!

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: