Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Energie pro budoucnost

Energie pro budoucnost

Zveme Vás na XXII. konferenci z řady Energie pro budoucnost,

kterou 10. 10. 2017

pořádá FCC PUBLIC ve spolupráci s Veletrhy Brno a Elektrotechnickou asociací ČR jako součást doprovodného programu MSV 2017.

Podtitul je
Energetická efektivita v průmyslové sféře pro růst podniku.Výdaje za energie tvoří významnou část výrobních nákladů. Energii ovšem nelze ničím nahradit, zbývají pouze dvě možnosti, jak tyto náklady snížit: buď zefektivnit využití energie, kterou máme k dispozici, nebo najít a využívat levnější zdroje.

Respektování této skutečnosti ve strategických plánech dává firmám šanci získat významnou konkurenční výhodu. Efektivní využívání energií je velice aktuální zejména pro společnosti, na jejichž výrobních nákladech se náklady na energii podílejí více než 3 %. Do této kategorie patří i mnoho malých a středních firem.

Efektivním nakládáním s energiemi může průmyslový podnik v krátkém čase ušetřit asi 10 % energie, dalších 15 % je možné uspořit v dlouhodobých mezioborových projektech. Návratnost investice do energetické účinnosti a dalších procesů je velmi rychlá, opatření se často amortizují během prvních tří let. Spektrum opatření sahá od jednoduchých konstrukcí zajišťovaných vlastními silami až po komplexní projekty energetické efektivnosti, jejichž realizace se neobejde bez profesionální pomoci společností poskytujících energetické či poradenské služby. Velký význam samozřejmě mají také informace z první ruky od dodavatelů technických zařízení.

Možnosti úspor energie a cesty k levnější energii pro průmysl jsou tématem uvedené konference. Přednášky kvalifikovaných lektorů naznačí konkrétní způsoby, jak vylepšit energetickou bilanci podniku opatřeními ve výrobě a v provozu budov.

Účast na konferenci se vstupem na veletrh je po předchozí registraci bezplatná.

Program konference a on-line registraci naleznete na: //www.odbornecasopisy.cz/seminare-konference/


MM Průmyslové spektrum je jedním z organizátorů této akce.

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: