Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> IFA 2017 - světový veletrh spotřební elektroniky

IFA 2017 - světový veletrh spotřební elektroniky

Berlín, 01.-06.09.2017


Letos se koná největší světový veletrh spotřební elektroniky v Berlíně opět ve znamení inovací. Převratné novinky se sice neočekávají, ale přesto vystavovatelé slibují mnohá překvapení.


Některé firmy už poodhalily roušku dosud zakrývající některé exponáty před zvědavými zraky konkurence. Pár dní před veletrhem už nepotřebují nic skrývat, naopak, chtějí do svých expozice přilákat co nejvíc návštěvníků.


Například společnost Samsung přichází s atraktivním vylepšením svých televizorů. Její televizor Frame vychází z jednoduchého, ale skvělého nápadu. Velký televizor na zdi je sice krásný, ale když není zapnutý, tak na nás v obýváku tupě zírá jen „černá díra“. Vývojáři proto vyvinuli software, který umožňuje na obrazovce promítat obraz podle přání, to znamená reprodukce děl slavných malířů nebo vlastní fotografie třeba z dovolené. Celkem je možno uložit do paměti 100 motivů a dle libosti je střídat. Na stěně je pak televizor k nerozeznání od skutečných obrazů. Vnitřní život televizoru Frame vychází z modelové řady MU6409 s UH rozlišením. Autorem designérského řešení je Yves Behar ze Švýcarska a na jeho doporučení technici zúžili rám televizoru a světelnost, takže se snížila spotřeba elektřiny na 100 W. V případě, že se použije zadní osvětlení, klesá spotřeba dokonce na 60 W. Není vidět žádný kabel, takže iluze je dokonalá.


Je virtuální realita na vzestupu nebo je to uschlá větev vývoje spotřební elektroniky? IFA chce nabídnout odpověď na tuto otázku. Podle některých průzkumů se zdá, že rozšíření přístrojů VR naráží na řadu obtíží. Například v Německu jen 4% dotázaných vlastní taková zařízení a jen 15 % se o ně zajímá, přičemž loni zájem projevilo ještě 20% potenciálních zákazníků. Dokonce 18% lidí si nyní pod pojmem VR nedokáže nic představit.


Podle některých odborníků potřebuje VR řadu technických vylepšení. Například rozlišení 8 K a zorné pole 360°. Problémem je také nedostatek filmů a televizních pořadů využívajících technologii VR.

-ks-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: