Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> MSV 2018 - Mezinárodní strojírenský veletrh

MSV 2018 - Mezinárodní strojírenský veletrh

V Brně se od 1. do 5. října 2018 na Výstavišti bude konat 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a  workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 35 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků.

Návštěvnost je vysoce odborná, přes sedmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.
Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

MSV je velmi silně medializován, akreditováno je přes čtyři sta novinářů. Tradicí je špičkový doprovodný program konferencí, seminářů a workshopů.

Obory

  • Důlní, hutní, keramická a sklářská technika
  • Materiály a komponenty pro strojírenství
  • Pohony, hydraulika a pneumatika, chladicí technika a klimatizace
  • Energetika a silnoproudá elektrotechnika
  • Elektronika, automatizace a měřicí technika
  • Ekotechnika
  • Výzkum, vývoj, transfer technologií, finanční a jiné služby
  • Průmyslové zóny a regionální rozvoj
  • Doprava, manipulace, průmyslové balení, skladování a logistika

Plánek výstaviště

Pro zvětšení obrázku klikněte na obrázek

Více na MSV

Veletrh se bude konat souběžně s veletrhy, IMT, FOND-EX, WELDING, PLASTEX a PROFINTECH.

Založení Československé republiky v roce 1918 připomene sto příběhů československých průmyslových legend uplynulého století, přičemž více než čtyřicet exponátů bude reprezentováno fyzickými exponáty.  Mimo ikonických dopravních prostředků, jakými jsou nákladní vůz Tatra 148, cestovatelská Tatra T87 dvojice Hanzelka & Zikmund, přesná replika prvního brněnského automobilu Z Omega, meziválečné vozy s aerodynamickými karoseriemi – Aero 50 Dynamik
a Aero 750 Sport Coupé, motorka Jawa ČZ 175 v netradiční zlaté barvě, větroň L-13 Blaník, kolo Favorit, moped Babetta či traktor Zetor Crystal ve své historické i aktuální moderní verzi.  Některé exponáty existují pouze v jediném exempláři či mají zcela jedinečnou historii.

Ve venkovních expozicích zaparkují ikonické tramvaje T3, T3 a K2. Každý den od 10 do 12 hodin budou v tramvajích komentované prohlídky. Návštěvníci budou moci zajistit u Českých drah jízdenky na unikátní cestu z Prahy přímo na Výstaviště vlakem taženým meziválečnou motorovou lokomotivou Stříbrný šíp, která byla vyrobena v ČKD v jediném exempláři na přelomu let 1938 a 1939. Samozřejmě dojde i na historické obráběcí a tvářecí stroje značek Šmeral Brno, ZPS, Žďas či Kovosvit. Návštěvníci uvidí i tryskový stav P45 vynálezce Vladimíra Svatého a budou se moci seznámit s jeho příběhem.

Ale nebude to jen o historii, výrobci obráběcích a tvářecích strojů avizují několik zajímavých novinek, Zlínský výrobce TAJMAC-ZPS vystaví čtyři stroje včetně inovovaného obráběcího centra MCFV 1260iP, Společnost Kovosvit MAS přiveze zcela nový soustruh KL 285 MC, a společnost ABB láká návštěvníky na atraktivní přehlídku robotiky. Jednou ze společnost, která nevynechala žádný ročník MSV, je Siemens. Představí digitální řešení pro celý životní cyklus stroje.

Jako každoročně je připraven bohatý doprovodný program, jehož přehled po jednotlivých dnech je připraven ke stažení zde.

Návštěvníci si mohou předem stáhnout do svých mobilních zařízení aplikaci BVV Trade Fair, ve které najdou kompletní seznam vystavovatelů, aplikace jim ukáže plánek výstaviště a přesnou polohu stánku požadované firmy.


MM Průmyslové spektrum je mediálním partnerem této akce.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: