Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Seminář: Hydraulické systémy tvářecích strojů

Seminář: Hydraulické systémy tvářecích strojů

V kontextu s rozvolňováním opatření proti šíření covid-19 se také CAHP vrací k pravidelnému pořádání odborných seminářů pro širokou technickou veřejnost, které byly z důvodu vládních omezení v prvním pololetí zrušeny. První letošní seminář se tedy uskuteční ve středu 16. září 2020.

Po několika letech, kdy semináře probíhaly výhradně v sídle České strojnické společnosti na Novotného lávce, jsme se rozhodli pro změnu a ve spolupráci s Ústavem výrobních strojů a zařízení při ČVUT se seminář uskuteční v prostorech Fakulty strojní ČVUT v Horské ulici. Věříme, že změna lokace mimo jiné přitáhne k účasti na semináři také studenty ze zmíněné fakulty, potenciální členy Strojnické společnosti.

Téma s vysokým zájmem

Tématem semináře jsou Hydraulické systémy tvářecích strojů. Této oblasti jsme se na odborné platformě již několik let nevěnovali a měla být náplní březnového semináře, o který byl poměrně velký zájem. Navíc se, podobně jako další sféry v hydraulice, dynamicky vyvíjí a přináší nové produkty a aplikace. Nosným tématem semináře budou inovace hydraulických systémů napříč širokým spektrem tvářecích technologií, jako je např. lisování, tažení, stříhání, volné kování, ohraňování, ohýbání a další. Nedílnou součástí moderních hydraulických systémů jsou také řídicí a elektrické systémy – i jim se budeme během semináře v příspěvcích předních světových výrobců hydrauliky věnovat. Velmi důležitou oblastí při navrhování systémů je bezpečnost zařízení – ani tato problematika nebude na semináři opomenuta, především ve vztahu k plnění požadavků normy DIN EN 693, respektive DIN EN ISO 16092-3:2018. V zajímavém programu semináře si tak každý účastník určitě najde „to své“ a odnese si mnoho nových poznatků o novinkách a trendech v oblasti hydraulických systémů pro tvářecí stroje.
ing. radim olšovský

Místo: ČVUT FS, Ústav výrobních strojů a zařízení, Horská 3, Praha 2, posluchárna A-136 v 1. patře budovy A
Odborný garant: Česká asociace pro hydrauliku a pneumatiku při ČSS Dr. Radim Olšovský,
Organizační garant: Česká strojnická společnost – Hana Valentová
Přihláška s pozvánkou ke stažení zde 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: