Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Symposium Frontiers of Engineering 2017

Symposium Frontiers of Engineering 2017

Ve dnech

15.-18. listopadu  2017

se v Davisu v Kalifornii ve Spojených státech
uskuteční

Symposium Frontiers of Engineering

 pořádané společně Evropskou asociací inženýrských akademií (Euro-CASE, www.euro-case.org ) a National Academy of Engineering Spojených států (NAE, www.nae.edu).

 

Je to již šestý ročník tohoto vysoce prestižního sympozia, na němž se setkávají mladí talentovaní inženýrští pracovníci z akademické sféry i z průmyslu z Evropy a USA, aby v přednáškách a diskusních fórech diskutovali nové vývojové trendy ve vybraných tématických oblastech technických věd a v inženýrských oborech na pomezí tradičních inženýrských disciplín a oborů.

Pro letošní ročník sympozia Frontiers of Engineering  byla zvolena následující témata:

  • Neuro-engineering
  • Next-Generation Solar Cells
  • Computational Imaging
  • Technologies for Space Exploration

Počet účastníků těchto sympozií je omezen a procházejí náročným výběrem. Výběr probíhá na základě nominací předložených jednotlivými národními inženýrskými akademiemi (v České republice Inženýrská akademie ČR). Základními předpoklady jsou kvalifikace a věk kandidáta. Kandidát musí být vynikajícím odborníkem ve svém oboru s nejméně pětiletou praxí. Do výběru mohou být zařazeni pouze kandidáti ve věku do čtyřiceti let. Organizátoři hradí ubytování a další pobytové výlohy po dobu sympozia.

Inženýrská akademie vyzývá zájemce o účast na sympoziu Frontires of Engineering 2017, aby se přihlásili na sekretariátu Inženýrské akademie ČR.

  • V přihlášce uveďte programové téma, do kterého chcete být zařazeni.
  • K přihlášce přiložte Vaše strukturované CV a doložte svou kvalifikaci (seznam publikací).
  • Oba dokumenty musí být předloženy v AJ.
  • Přiložte rovněž doporučení pracoviště a vyjádření, zda Vaši účast podpoří finančně (cestovní náklady).
  • Přihlášky zašlete na e-mailovou adresu Inženýrské akademie hayer@kav.cas.cz do 24. dubna 2017.

Další informace o Sympoziích FO:

V předchozích ročnících tohoto sympozia uspořádaných v Cambridge v roce 2010, v Beckmanově centru NAE v Irvine v Kalifornii v roce 2011, ve francouzském Chantilly v roce 2013 a v Aalto ve Finsku se diskuse soustředila na široké spektrum témat. Bylo to například - Bio-inspired Engineering, Augmented reality, Personalized Medicine, Future Cities/Sustainable Cities, Nanosensors, Big Data, Energy Storage across Scales, Protein Design for Therapeutic Applications, Intelligent Transportation Systems, Information and Computer Technologies for personal Health, Carbon Capture, a Integrated Photonics Manufacturing. Všech pěti ročníků se zúčastnili i mladí odborníci z České republiky, kteří ocenili vysokou odbornou úroveň, tvůrčí atmosféru jakož i možnost získat mnoho cenných podnětů pro další práci, další odborné kontakty a také navázat konkrétní spolupráci.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: