Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů

Veletrh IAA

Přípravy na 67. ročník nejdůležitějšího automobilového veletrhu IAA (Internationale Automobil-Ausstellung), který se koná ve Frankfurtu nad Mohanem a je zaměřen na mobilitu, jsou v plném proudu. Tradiční přehlídka nejnovějších osobních aut je od roku 2015 rozšířena o nový sektor: New Mobility World, čili témata spojená s mobilitou zítřka.

Novinky zatím ohlásilo více než 50 automobilových značek, především největší automobilky z Evropy, USA a Asie. K tomu je nutno přičíst několik set dodavatelů komponent a příslušenství.Svět mobility se mění a IAA je přitom motorem inovace. Například v roce 2011 zde poprvé získaly elektrické automobily speciální halu, zatímco dříve byly rozesety v různých výstavních sálech.

Expozice nazvaná New Mobility World 2017 je místem setkání technických a IT společností a start-upů. Jsou to například BlaBlaCar, Harman, IBM, International Industries, Kaspersky, Merck, NXP, Qualcomm, Siemens, Sony, TomTom und T-Systems. Fascinující inovace jako digitalizace a vozy bez řidiče budou vystaveny nejen v hale 3, ale také na volní ploše Agora.Význam IAA podtrhuje také fakt, že účasti South a Southwest (SXSW, Austin/Texas) a Mercedes-Benz bude ve Frankfurtu poprvé organizovaná konference „meConvention“, jež by měla generovat nové impulsy do společenské diskuse o budoucnosti automobilů.Výrobci aut často informují o testování svých elektrických nebo bezpilotních vozů, ale teprve na veletrhu mají běžní příznivci automobilismu možnost spatřit ukázky nejnovějšího vývoje v reálu. Tuto příležitost uvidět nejatraktivnější modely „na vlastní oči“ využívají především mladí lidé. Průměrný věk návštěvníků veletrhu klesl proti roku 2013 o tři roky na 34 let v roce 2015, kdy se konal minulý ročník. Lákají je také zkušební jízdy, kdy se každý může vyzkoušet model, o kterém sní.

-ks-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: