Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Veletrh Věda Výzkum Inovace

Veletrh Věda Výzkum Inovace

Špičky vědních oborů a inovativních firem v Brně představí kolegům i veřejnosti technologie zítřka.  

Nejnovější a nejmodernější multifunkční pavilon „P“ brněnského výstaviště poskytne na tři dny zázemí lidem a institucím, kteří mají v rukách naši budoucnost.

Ve dnech 15. – 17. května se tu sejdou nejen špičkoví vědci, vynálezci, výzkumníci a inovátoři, ale také studenti, akademici, zástupci firem a klíčoví představitelé institucí veřejné správy. To vše pod hlavičkou 3. ročníku akce s názvem Veletrh Věda Výzkum Inovace.

Veletržními prostory budou po tři dny rezonovat témata jako biotechnologie, e-mobilita a dopravní systémy budoucnosti, digitální ekonomika, 3D tisk, robotika, virtuální realita a další obory klíčové pro 21. století. O mimořádnosti konceptu, který z VVVI dělá nejrychleji rostoucí veletrh v ČR, přitom jasně hovoří čísla: loni nabídnul 5 tematických konferencí, prezentace 63 odborníků z výzkumné, podnikatelské a veřejné sféry, 39 seminářů a workshopů a přilákal téměř 150 vystavovatelů a bezmála 4 000 návštěvníků. Loňský ročník přinesl výrazné navýšení počtu vystavovatelů i návštěvníků a stejný trend očekávají pořadatelé i letos.


Loňského ročníku se zúčastnilo téměř 150 vystavovatelů. Foto: archiv VVI

Snahou organizátorů je sezvat zástupce z oblasti vědy, akademického prostředí, významých firem a veřejné správy a poskytnout jim prostor pro snazší komunikaci, představení zajímavých a inspirativních projektů či výsledků práce. Důležitým tématem bude také financování vědy a výzkumu.

Na své si přijdou i návštěvníci, kteří se mohou seznámit s výsledky výzkumu, vývoje a inovací prostřednictvím interaktivních expozic zúčastněných vystavovatelů.
Vedle zajímavých a názorných expozic nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Ten se první den zaměří na spolupráci výzkumné a aplikační sféry, druhý den se bude věnovat mezioborové komunikaci a třetí den bude cílit na vzdělávání a lidské zdroje. Kromě hlavního pódia bude doprovodný program probíhat i v několika přednáškových sálech.

Záštitu této společensky přínosné akci s mezinárodním přesahem poskytla řada významných osobností a subjektů, například místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, Sekce místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace, Česká konference rektorů, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj nebo rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima, který k VVVI řekl: „Přeji vám mnoho úspěchů při pořádání dalšího ročníku veletrhu, jehož cílem je přispět k šíření povědomí o výsledcích výzkumu, vývoje a inovací u odborné i laické veřejnosti. Jsem přesvědčen, že všichni zúčastnění plně využijí bohatého programu a společná setkání pro ně budou přínosem.“ Odborným garantem veletrhu je Hospodářská komora ČR.

Bližší informace na stránkách veletrhu nebo zde: https://www.facebook.com/veletrhVVVI/videos/1045087938975909/?hc_ref=ARSAoH5eY-Vmb6ufIT7Ycikj5QxFZxmu22SDajgK00turH8cWzOBSbEKbvRuqHG1L9w


Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: