Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Fasáda poskytuje ochranu moderní a udržitelné obytné přístavby

Fasáda poskytuje ochranu moderní a udržitelné obytné přístavby


18.12.2015

Elegantní provětrávaná fasáda vyžaduje nejenom špičkovou ochranu, ale i co nejméně nápadné řešení a smysl pro detail tak, aby nebyly narušeny estetické kvality. Když společnost Point1 Building Systems dostala zakázku na instalaci atraktivního červeného cedrového obložení obytné přístavby domu s požadavkem maximálního začlenění stavby do okolí, bylo v podstatě rozhodnuto a investorova volba padla na špičkovou paropropustnou membránu DuPont Tyvek UV Facade.


Provětrávaná, červeným západním cedrem obložená fasáda, instalovaná firmou Point1 Building Systems na udržitelnou novou přístavbu v Bristolu využívá spodního „obalu“ spolehlivé a odolné špičkové paropropustné membrány DuPont Tyvek UV Facade.  
Foto: DuPont Tyvek, všechna práva vyhrazena


Membrána DuPont Tyvek UV Facade byla vyvinuta přesně pro takovéto účely a její výrobní technologie je shodná s procesem výroby klasické paropropustné membrány DuPont Tyvek, poskytuje však větší kreativní volnost, neboť chrání proti větru, vodě a kondenzaci vodních par, zatímco je odolný proti UV záření a poskytuje zcela černý povrch. Membrána DuPont Tyvek UV Facade má označení CE v souladu s normou ČSN EN 13859-2 a důkladné testování prokázalo odolnost proti dlouhodobému působení UV záření. Navíc oproti běžně prodávaným fóliím je kryta nadstandardní zárukou až 15 let. 

Membrána  DuPon Tyvek UV Façade byla u této stavby instalována přímo pod dřevěné obložení a celou stavbu včetně špičaté střechy dokonale obalila. Průniky jsou ošetřeny páskou DuPont Tyvek Butyl a na překryvy byla použita páska DuPont Tyvek UV Facade.  U tohoto k životnímu prostředí šetrného projektu využívajícího plně izolační systém Kingspan Tek SIPS byla nejdůležitějším faktorem tepelná účinnost a vzduchotěsnost.

 


 Provětrávaná, červeným západním cedrem obložená fasáda, instalovaná firmou Point1 Building Systems na udržitelnou novou přístavbu v Bristolu využívá spodního „obalu“ spolehlivé a odolné špičkové paropropustné fólie DuPont Tyvek UV Facade.  Foto: DuPont Tyvek, všechna práva vyhrazena

Tato stavba je špičkově zaizolovaná. Vedle membrány DuPont Tyvek UV Façade a obložení stěn a střechy za pomoci systému Kingspan TEK142 je rovněž instalována pětadvacetimilimetrová vrstva TP10 (Thermapitch) k omezení teplotního mostu a zrychlení vytápění domu. Dosažená hodnota průniku tepla stěnami je výborná – 0.15W/m2.k.

-tz-

Zdroj: Tisková zpráva agentury Happy Materials

Redakčně upravenoNomenklatura

Technologie zpracování pryže/ plastů
Stavebnictví & Strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: