Témata
Reklama

Trumpf představí v Lipsku 3D laserový svařovací systém TruLaser Station 7000 a automatizovaný systém pro obloukové svařování TruArc Weld 1000

U řady TruLaser Station 7000 se vývojářům povedlo v porovnání s předchozími generacemi zásadně zvýšit produktivitu. O to se stará laser o výkonu až čtyř kilowattů a také o 150 procent zvětšený pracovní prostor. Tato kombinace umožňuje svařovat větší díly hlubšími svary, a to rychleji. Dle údajů společnosti Trumpf je stanice TruLaser Station 7000 schopna pracovat se všemi běžnými kovy – jako je konstrukční ocel, nerezová ocel, měď, hliník nebo titan. Zařízení je tak vhodné do všech oblastí, kde je třeba svařovat menší a středně velké celky, ale také například v elektronickém průmyslu, protože umí kvalitně svařovat i vysoce vodivé materiály jako je měď.

Zdroj Trumpf

Dále firma Trumpf na veletrhu Intec/Z connect 2021 představí automatizovaný systém pro obloukové sváření TruArc Weld 1000, který je vybaven kobotem. Poté co obsluha ručně kobota navede nad svařovaný díl, označí začáteční bod, koncový bod a trasu svaru, čímž vytvoří program, provede kobot následně samotný svar automaticky, a to daleko efektivněji, než by to bylo možné ručně. Firma Trumpf tak dle svého sdělení reaguje na rostoucí nedostatek odborných pracovníků ve firmách a usnadňuje podnikům přechod na automatizované svařování. TruArc Weld 1000 má také uvnitř zvedací přepážku, která jednoduše umožňuje vytvořit dvě menší oddělené svařovací stanice místo jedné velké.

Tyto a celou řadu dalších novinek můžete prozkoumat na strojírenských veletrzích intec a Z, které se nebudou letos konat tradiční formou na výstavišti v Lipsku, ale čistě digitálně. Virtuální setkání vystavovatelů a návštěvníků proběhne v termínu 2.-3. března 2021 a  nabídne tak kovozpracující a subdodavatelské branži efektivní komunikační platformu s cennými impulsy do budoucna. Digitální akce bude vedle expo části s interaktivní prezentací produktů zahrnovat také online kongres k aktuálním tématům a networkingovou platformu.

Kongresové fórum „Trendy v obrábění a subdodavatelském průmyslu“ se hned první den konání akce zaměří mimo jiné na problematiku tzv. smart výroby z hlediska sběru a vyhodnocení výrobních dat. Dalším tématem bude přeshraniční spolupráce v průmyslu v čase pandemie, přičemž organizace pro hospodářskou podporu Saska se ve speciálním tematickém bloku zaměří konkrétně na Česko, Polsko a Rumunsko.

V druhém dni se fórum zaměří na témata jako je digitalizace výroby, adaptivní výroba či programování kognitivních robotů. Zajímavé mohou pro návštěvníky být také přednášky na téma transformace automobilového průmyslu a šancí pro subdodavatele, které vyplývají z probíhající strukturálních změn v pojetí automobilismu. Konkrétně se bude jednat nejenom o elektromobilitu, ale také o využití vodíku. Další odborné fórum „Aditivně + Hybridně – Výroba v procesu změny“ bude zahájeno 2. března přednáškou na téma změn v automobilové výrobě u společnosti BMW Group.

Pro návštěvníky je účast na digitálním veletrhu a kongresu Intec/Z connect 2021 zdarma. Online registraci a další informace k veletrhu a  kongresovému programu najdete na adrese https://www.messe-intec.de/intec-z-connect/.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Sepp International.

Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Jak vyřešit nedostatek svářečů a snížit čas výroby?

Kooperativního svářecího robota Trumpf TruArc Weld 1000 představila na letošním MSV společnost Trumpf. Tento sofistikovaný stroj může pro české firmy znamenat řešení v období kritického nedostatku svářečů. Oproti ručnímu svařování navíc zásadně zvyšuje přesnost výroby a současně snižuje její časovou náročnost.

Vítkovické slévárny nadále fungují

Ostravská společnost Vítkovické slévárny, která je od listopadu v insolvenčním řízení, pokračuje ve výrobě a hledá investora. To jsou hlavní předpoklady proveditelnosti připraveného reorganizačního plánu. Firmě se podařilo zatím zachovat nejen stěžejní výrobu válců a jedinečné know-how, ale také obchodní vztahy a zaměstnanost.

Hannover Messe již příští týden

Od 30. května do 2. června 2022 se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí se svými inovacemi pro firmy a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii. 

Druhý ročník expozice Digitální továrna 2.0

Na letošním brněnském strojírenském veletrhu, který by odsunut až na listopadový termín, budou návštěvníci moci podruhé shlédnout expozici Digitální továrna 2.0. Téma pro rok 2021 je technologická transformace české ekonomiky.  

Nejdražší povolenky v historii

Emisní cíle stanovené pro rok 2030 mají Evropu přiblížit k uhlíkové neutralitě. Mimo jiného však způsobují nevídaný růst cen povolenek, které téměř denně lámou rekordy. Odvětví spadající pod EU ETS jsou pod obrovským tlakem. Teplárenství nevyjímaje.

Od robotiky po digitální služby, aneb Kuka na Hannoverském veletrhu

Výjimečný veletrh ve výjimečné době, takový je online veletrh Hannover Messe 2021 zaměřený na budoucnost automatizace. Společnost Kuka se na něm prezentuje řadu aktuálních témat o technologiích budoucnosti – od robotiky po digitální služby, od řešení a regulátorů až po software a inteligentní systémy.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit