Témata
Reklama

Podpis memoranda mezi Ray Service a Bell na dnech NATO

Česká společnost Ray Service, přední výrobce kabelových svazků a elektromechanických celků, dnes podepsala na mošnovských Dnech NATO další významnou dohodu. Díky ní je možné v České republice vyrábět komponenty pro vrtulníky UH-1Y Venom a AH-1Z Viper vyráběné firmou Bell, které Ministerstvo obrany ČR vybralo pro modernizaci vrtulníkového letectva AČR. Ray Service podpisem memoranda získá nové schopnosti a zároveň se zapojí do celosvětového dodavatelského řetězce významného amerického výrobce letecké techniky.

Reklama
Reklama
Reklama

Firma ze Starého Města u Uherského Hradiště se vypracovala ve významného dodavatele nejen kabeláží do pozemní a letecké techniky, ale prosazuje se také jako dodavatel ucelených řešení. Právě tyto schopnosti a zájem americké strany o spolupráci se špičkovými českými společnostmi na projektu modernizace vrtulníkové flotily České armády vedly k tomu, že si americká společnost Bell vybrala právě Ray Service. Smlouvu obě strany podepsaly v rámci programu letošních Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky.

Spoluprací s firmou Bell se rozšíří obchodní možnosti společnosti Ray Service, neboť memorandum se nevztahuje pouze na výrobu a dodávky nových vrtulníků pro AČR. Ray Service má potenciál dodávat komponenty i pro další obranné a civilní projekty firmy Bell po celém světě. „Spolupráce se společností Bell je pro nás velkou příležitostí, neboť jde o jednoho s nejvýznamnějších výrobců letecké techniky s desítky let dlouhou tradicí. Oblast letectví navíc patří z hlediska technologií do průmyslu s nejvyšší přidanou hodnotou a těmi nejvyššími nároky. Memorandum se společností Bell je tak pro nás vyznamenáním ale i závazkem do budoucna a samozřejmě i důležitou referencí,“ uvedl po podpisu smlouvy Jakub Gabriel, ředitel společnosti Ray Service.

Memorandum se společností Bell je v krátké době další významnou události pro Ray Service v oblasti ob-ranných technologií a výroby vojenské techniky. Na nedávném veletrhu DSEI v Londýně totiž zástupci uherskohradišťské společnosti podepsali smlouvu o spolupráci také s izraelským podnikem Beth-El, která spočívá v přenosu technologií a výroby filtroventilačních systémů (EPCS) pro vojenská vozidla do Česka. Ray Service tak získá nové schopnosti a rozšíří své výrobní portfolio. Zároveň se tím celkově zvýší potenciální schopnosti českého průmyslu podílet se na výrobě a dodávkách nových obrněných pásových vozidel, které v současnosti probíhajícím tendru poptává Ministerstvo obrany ČR pro Armádu České republiky. I v případě smlouvy s Beth-El však spolupráce není omezena pouze na projekt obrněných vozidel pro českou armádu.

Zdroj: tisková zpráva PP Partners Prague

Zpracováno redakcí

Reklama
Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit