Témata
Reklama

Pneumatiky pro tradiční Velkou cenu Británie v Silverstone

Tento závodní víkend zavede týmy F1 na jeden z nejstarších okruhů závodního kalendáře. Trať na bývalém letišti v Silverstone je s přestávkami jeho součástí již od roku 1950. Charakteristické jsou pro ni rychlé zatáčky, které kladou extrémní nároky na vozy i pneumatiky. Správnou volbou tu tak budou nejtvrdší tři směsi z nabídky Pirelli.

Britský Silverstone patří mezi okruhy, které jsou zapsané do vzpomínek snad každého fanouška Formule 1. Tento okruh kdy byl dějištěm první moderní Velké ceny v historii. Ve své původní podobě byla trať ještě výrazně rychlejší než dnes – rozsáhlá přestavba mezi sezónami 1990 a 1991 z něj udělala podstatně techničtější trať.

Reklama
Reklama

Siverstone má spolu s belgickým Spa a japonskou Suzukou největší energetické nároky na pneumatiky. Pirelli jako oficiální dodavatel Formule 1 letos přiveze tři nejtvrdší směsi: C1 jako tvrdé pneumatiky P Zero White, C2 jako střední P Zero Yellow a C3 jako nejměkčí P Zero Red. Stejná volba byla použita například pro letošní VC Barcelony.

Mezi hlavní výzvy okruhu Silverstone patří nejen extrémně rychlé a energeticky náročné zatáčky jako Maggotts a Becketts, ale také extrémně proměnlivé počasí. V průběhu víkendu tak můžeme očekávat jasnou oblohu i silný déšť.

Minulý rok se závodilo na dvě zastávky v boxech, ta první ale probíhala pod červenou vlajkou, kterou brzy v průběhu závodu vyvolala srážka Lewise Hamiltona s Maxem Verstappenem. Téměř všichni jezdci odjeli dva stinty na středních pneumatikách a ten poslední na tvrdých. Letos mají pneumatiky zcela odlišné směsi i konstrukci. Nepojede se kvalifikační sprint, který měl samozřejmě vliv na plánování strategie.

Pro tradiční Velkou cenu Británie v Silverstone budou připraveny tři nejtvrdší směsi pneumatik Pirelli. (Zdroj: Pirelli)

Mario Isola, ředitel Pirelli pro motorsport k tomu dodává: „Na VC Británie byl minulý rok poprvé představen koncept vozu pro sezónu 2022, aby ukázal budoucí směřování Formule 1, které letos už máme možnost sledovat v praxi. Nejnovější pravidla pro aerodynamiku jsou navržena tak, aby umožnily jezdcům sledovat se těsněji po delší dobu a zvýšila se tak četnost předjíždění, jak jsme to viděli v Kanadě. Pneumatiky jsou vyvinuty tak, aby se méně přehřívaly a poskytovaly větší stabilitu a lepší ovladatelnost v širším rozsahu jízdních režimů. Všechny tyto aspekty budou tento víkend otestovány na jedné z nejnáročnějších tratí pro pneumatiky v tomto roce.“


Zpracováno redakcí dle tiskové zprávy agentury Abbba Consulting.

Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Nová pneumatika pro manipulátory

Pro teleskopické manipulátory a nakladače vyvinula společnost Continental pneumatiku CompactMaster AG, která obsahuje novou zvýšenou běhounovou vrstvou, tzv. Turtle Shield (Želví štít) a ocelový nárazník z točitých lan. 

Postprocesing v aditivní výrobě

Německý výrobce plastových komponentů Oechsler, patřící svým objemem produkce na vrchol světové produkční pyramidy, aktuálně zastává další prvenství. Stal se jedním z největších světových výrobců 3D tištěných plastových dílů. Ve spolupráci s předními výrobci 3D tiskáren a dodavateli materiálů společnost Oechsler aktivně podporuje hromadnou výrobu aditivní dílů pro automobilový průmysl, domácí výrobky a sportovní zboží. 

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit