Témata

Koh-i-noor Hardtmuth

Jedna z nejvýraznějších firem reprezentujících Českou republiku po celém světě má za sebou příběh, psaný napříč čtyřmi stoletími. Je stejně fascinující a plný zvratů jako historie zemí, v nichž se odehrával. S produkty značky Koh-i-noor Hardtmuth dnes pracují lidé na všech kontinentech, od Českých Budějovic, kde vznikají, až po vědecká pracoviště v polárních oblastech mrazivé Antarktidy. Denně se v jihočeské metropoli vyrobí 500 tisíc tužek. Tužek, které jsou každodenní součástí lidských příběhů, nápadů a snů. Jejich stříbřité tahy jsou symbolem vášně pro tvoření, která stála před více než 230 lety na počátku příběhu Koh-i-noor Hardtmuth a žije dál.

Kontakty

F. A. Gerstnera 21/3, 37001 České Budějovice
Tel: 389000200

Sociální sítě


Články Koh-i-noor Hardtmuth

Made in Česko: Kdo by neznal Versatilku?

Když dvorní knížecí architekt Joseph Hardtmuth založil v roce 1790 továrnu na kameninu, bylo mu teprve 32 let. Továrna sloužila i jako výzkumná laboratoř pro vývoj umělé tuhy, o jejíž patentovanou recepturu se Hardtmuth snažil. Dnes běžná tužka znamenala tehdy obrovskou moc. Takovou, po které toužil i sám Napoleon, který chtěl získat Josepha do svých služeb. Ten ale odmítl.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce