Témata

Profika

Strojírenská firma Profika byla založena již v roce 1992, o čtyři roky později se stala výhradním zástupcem koncernu Hyundai Wia divize obráběcích a kovoobráběcích strojů pro Českou a Slovenskou republiku. V polovině roku 2004 rozšířila sortiment o produkty dalšího jihokorejského výrobce Hanwha Precision Machinery. Kromě realizace dodávek strojů (tj. CNC soustruhů a vertikálních či horizontálních obráběcích center) a robotických pracovišť, Profika svým klientům poskytuje i servis, školení obsluhy, konzultace a poradenství. Sídlí v Benátkách nad Jizerou.

Kontakty

Průmyslová 1006, 294 71 Benátky nad Jizerou
Tel: +420 326 909 511

Sociální sítě

Facebook: @PROFIKA.CZ
YouTube: @PROFIKA.CZ
LinkedIn: @profika

Články Profika

2023: Digitalizace i pro menší a střední firmy

V loňském roce čelilo české strojírenství hned několika výzvám: v posledních týdnech roku se objevily nové problémy s logistikou, vliv měly i vysoké ceny energií. Na trhu práce stále panoval nedostatek kvalifikovaných pracovníků, což pro výrobní firmy znamená značnou komplikaci. Podle společnosti Profika i to jsou důvody, proč setrvale rostla poptávka po řešeních pro automatizaci a po zavádění digitalizace, a to i do menších podniků.

Aby baterie přežily Vánoce

Na vánoční svátky přerušuje řada firem svůj provoz a výrobu znovu rozjíždí až v lednu. Řada těchto firem však u strojů zapomínají na důležitý krok, což se jim může zásadně prodražit. Jde se o ztrátu dat zásadních pro provoz stroje, a to z důvodu vybité baterie. Společnost Profika varuje, že se jedná o natolik rozšířený problém, že na začátku roku výrazně vytěžuje kapacity servisů a firmě to může zkomplikovat rozjezd výroby po novém roce. Prevence je přitom jednoduchá.

Dlouhotočné automaty pro nejsložitější úkoly

Zvládnou i ty nejsložitější úkoly, navíc rychle a spolehlivě. Dlouhotočné automaty značky Hanwha si pro své vlastnosti získaly značnou popularitu. V Česku a na Slovensku jsou dostupné už od 90. let, dováží je firma Profika, která na trhu působí více než 30 let. Zákazníky si našly především mezi náročnými klienty například v oboru automotive a medical. Pojďme se na jejich vlastnosti podívat blíže.

MSV 2023: Profika představuje CNC stroje i in-house vyvinutou robotickou buňku

Na stánku 077 v pavilonu P jsme se potkali s lidmi i stroji ze společnosti Profika. Ta zde představuje několik vybraných CNC strojů od jihokorejských značek Hyundai Wia a Hanwha. K vidění je zde však také také in-house vyvinutá robotická buňka, kterou lze přizpůsobit specifickým požadavkům zákazníka. Osvědčená pracoviště RoboStack a RoboStack linear společnost dokáže přizpůsobit na míru konkrétní výrobě, přičemž nabídne jak úvodní kalkulaci návratnosti, tak i zaškolení obsluhy a servis.

Osm nejčastějších mýtů o robotizaci

Automatizace a robotizace jsou čím dál žádanějším řešením. Nejenže reagují na nedostatek kvalifikovaných lidských pracovníků, zajišťují rovněž přesnost a jasně daný výkon. To je základní požadavek třeba pro oblast automotive či farmaceutický průmysl. Přesto existuje řada firem, které by automatizaci provozu potřebovaly, ale mají z ní obavy založené na různých předsudcích. Jindy je přístup naopak ovlivněn nereálným očekáváním.  Nejčastější mýty, s nimiž se v praxi setkává, vyvrací společnost Profika.

Robotizace? ...jednoduše ihned!

Robotizace a automatizace jsou budoucností mnoha oborů. Například v oblasti automotive je těžké získat zakázku, pokud nemá firma automatizovaný provoz. Přesto celá řada firem s automatizací a robotizací váhá, pořizovací náklady totiž nejsou nejmenší. Společnost Profika proto vyvinula zjednodušenou robotickou buňku RoboStack Easy, která navazuje na první dvě již osvědčené a oblíbené jednotky. Nová buňka je ideální řešení pro ty, kteří s robotizací začínají, bojí se složitých řešení i náročné implementace.

Jak si neprodražit nákup CNC stroje

Pořízení nového obráběcího stroje znamená vždy investici v řádech minimálně stovek tisíc, avšak spíše milionů korun. Lákavě tak mohou působit nabídky, kdy je mimoevropský stroj prodáván mimo původní obchodní zastoupení, bez patřičné certifikace a za výrazně nižší cenu. Společnost Profika varuje, že se podobný krok často nevyplatí: stroje mají nižší životnost, kvalitu, v případě problémů nastávají výrazné komplikace se servisem i reklamací a limitovaná je i možnost prodeje použitého stroje. Následná snaha o doplnění předepsaných bezpečnostních opatření a o certifikace může samotnou nákupní cenu stroje dovezeného bez příslušných certifikací dokonce převýšit.

Za skvělými stroji do Benátek

Profika. Pokud uslyšíte nebo uvidíte toto slovo, naskočí vám ihned asociace: moderní obráběcí centra a vše kolem nich. Pokud jste však měli – podobně jako naše redakce – to potěšení přijet letos 30. května do Benátek na Jizerou, bezesporu jste zjistili, že Profika neznamená „jen“ stroje, ale i velmi příjemné lidi, kteří se svým hostům dokážou postarat i o profesionální catering a zábavu. To vše bylo totiž součástí letošního Open House zmíněné firmy.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce