Témata

Dělejte to jinak

Žijeme v době, kdy se spousta věcí velmi rychle mění. Změny se týkají i podnikání, a to ve všech odvětvích průmyslu a služeb. Kdo chce dneska uspět, měl by změnit i způsob řízení firmy. Seriál Dělejte to jinak nabízí nový pohled na to, jak lze s využitím moderního podnikového informačního systému zvýšit efektivitu fungování celé firmy.

Dělejte to jinak:
Digitalizace výroby pro všechny

04. 05. 2022

Každá výrobní firma se snaží o co nejoptimálnější alokaci vstupů (materiálu, lidí a strojů). K tomu slouží celá složitá disciplína – plánování výroby, kterou jsme zběžně zmiňovali už v předchozím dílu série Dělejte to jinak: Jak efektivně zásobovat výrobu. V dnešním pokračování si ukážeme, že digitalizace výroby je pro konkurenceschopnost rostoucí firmy téměř nezbytností.

Dělejte to jinak:
Jak efektivně zásobovat výrobu

09. 03. 2022

Plánování výroby je často složitá disciplína, ve které jde o to, co nejefektivněji zkombinovat čas stroje, lidi a materiál, ze kterého se bude vyrábět. Zaměstnanci by rádi věděli o směnách s co největším předstihem. A tak se výroba plánuje i měsíc dopředu. A člověk se modlí, aby materiálu bylo dostatek. Dalo by se to ale dělat i jinak?

Dělejte to jinak:
Nebojte se chaosu

09. 02. 2022

„Když chceš ve skladu něco najít, musíš tam mít pořádek,“ zní jedna z rad našich dědů a babiček. Doba ale pokročila. Média stále častěji skloňují tu třetí, tu čtvrtou průmyslovou revoluci. A tak je možná na čase začít dělat věci jinak.