Témata
Reklama

Vysokotlaká hadice pro vodní trysky

Společnost Parker Hannifin uvedla na trh novou hadici PFX30-50, vyrobenou pro pracovní tlak až 301 MPa. Tato hadice pro velmi vysoký tlak DN8 je určena pro všechna odvětví průmyslu včetně stavebnictví a loďařství a je ideální pro použití se špičkami vodních trysek.

Nová hadice PFX30-05 od společnosti Parker je vyztužena šesti spirálovými vrstvami vysokopevnostního ocelového drátu (místo osmi vrstev, které obsahuje většina konkurenčních výrobků) a nabízí spolehlivý výkon a dlouhý provozní čas. Zároveň se může pochlubit nízkou hmotností: Metr této hadice váží jen 0,96 až 1,11 kg.

Díky šesti spirálovým vrstvám vysokopevnostního ocelového drátu nabízí nová hadice PFX30-05 od společnosti Parker dlouhé provozní časy při velmi vysokém tlaku. (Zdroj: Parker Hannifin)

Vysoký tlak

Vysokotlaké vodní trysky s velkou rychlostí průtoku se používají pro řadu náročných úloh v průmyslovém prostředí. Pro použití se špičkami vodních trysek, které fungují při pracovním tlaku až 301 MPa, jsou vyžadovány ty nejodolnější hadice, které dokážou zajistit dostatečnou životnost.

Reklama
Reklama

Tak vysoký tlak je například ve stavebnictví často vyžadován pro vodní demolice a pro odstraňování nahromaděných nečistot a jiných materiálů z povrchů, jako jsou beton a asfalt. Odborný tým společnosti Parker zahrnující vývojové inženýry vytvořil hadici PFX30-05 s pracovním tlakem, který má konstrukční součinitel 2,3.

Použití vodních trysek

Vodní trysky jsou nesmírně účinné pro odstraňování nečistot a neznečišťují vzduch prachem během čistění, k čemuž dochází během alternativních procedur, jako je například tlakové čištění pomocí písku. Důsledkem toho se do vzduchu nepřenesou nebezpečné nečistoty. To představuje další důležitý bezpečnostní aspekt ve vztahu ke stavebním pracovníkům. Z těchto důvodů i proto, že vodní trysky odstraňují korozi, nánosy a krystalizovanou sůl, je používání vodních trysek pod velmi vysokým tlakem oblíbenou metodou v řadě dalších odvětví, jako je například loďařský průmysl a obecné inženýrství.

Barva na přání a volitelný ochranný obal

Běžně dostupné barevné provedení hadice PFX30-05 pro velmi vysoký tlak je oranžové (hadice používá barevné kódování WJTA), na objednávku je však dostupná i v jiných barvách. Výrobce může barvu hadice přizpůsobit požadavkům zákazníka.

Pro extrémní podmínky, ve kterých jsou vyžadovány zvýšené brusné schopnosti, je k dispozici verze s dvojitým krytem a vnějším obalem ToughJacket (PX30-05-TJ), rovněž v oranžovém barevném kódování WJTA. Hadice ToughJacket pro velmi vysoký tlak jsou vybaveny odolným a pružným krytem, který je proti otěru ještě odolnější než standardní dvojitý vnější kryt hadic Parker. Testování otěru podle normy ISO 6945 prokázalo, že tento ochranný obal odolává až 100× vyšším úrovním otěru než PVC.

Hadice PFX30-05 má vnější průměr 18,7–22,7 mm, nabízí minimální rádius ohybu 230 mm a je možné ji používat pro vodu v širokém rozsahu teplot od –10 do +70 °C. Hadice PFX30-05 je schválena pro použití s permanentními armovacími armaturami série 2X a nahrazuje stávající modely hadic Parker 2748D-05Vxy, 2749D-05Vxy a 2840D-05Vxy. V nabídce výrobce je navíc bohatý výběr různých přípojek.


Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Parker Hannifin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit