Témata

Hana Janišová

Vystudovala Divadelní fakultu AMU. Většinu svého profesního života pracovala jako redaktorka v rozličných periodikách nebo na PR pozicích ve firmách různého zaměření, naposled z oblasti informačních technologií.
Osobně jí jsou blízká nejen témata týkající se techniky a technologií, ale například také z oblasti sociální nebo školství a další.
Pro MM Průmyslové spektrum pracuje od roku 2017. Její stěžejní mimopracovní aktivitou je ochrana zvířat.

Články

Šestkrát chytrý facility management

Česko, Slovensko, Polsko, Bulharsko, Rumunsko a také Ukrajina. To vše jsou země, kde lze najít společnost OKIN Facility, která zde na více než čtyřech tisících místech zajišťuje služby, souhrnně nazývané facility management. O podrobnostech jsme měli možnost hovořit s Jaroslavem Vaňkem, generálním ředitelem skupiny.

Nejlepší z nejlepších pro český design

Letos v červnu byla v essenské opeře Aalto opět slavnostně udílena prestižní ocenění světovým tvůrcům produktového designu – Red Dot Design Awards. Dvě tato prestižní ocenění putovala letos do České republiky, a to díky jedinému člověku – designerovi Martinu Tvarůžkovi.

Život v korporátu: Z každé situace se můžeme mnoho naučit

Rakušan Bernd Bugelnig působí již 30 let v typické korporátní společnosti, nyní Capgemini. V současné době je country managerem pro Českou republiku, ale jeho cesta doslova napříč firmou byla v průběhu oněch tří desítek let opravdu bohatá na zkušenosti. Chceme-li tedy napsat článek na téma život v korporátu, je bezesporu právě pan Bugelnig tím pravým člověkem, z jehož myšlenek a názorů můžeme vycházet.

Bezpečnost vašich dat stokrát jinak

Sedmý díl našeho seriálu upozorňuje, že ideální přístup spočívá v budování komplexního systému řízení bezpečnosti informací. Existují však výjimky v případech, kdy bylo identifikováno akutní nebezpečí. Tím může být útok na data firmy, tedy jejich zašifrování ransomwarem. V podcastu jsou popsány metody zálohování i možná ochrana před napadením jako takovým.

Pro úspěch českých firem v zahraničí

Agentura CzechTrade letos v létě vydala novou strategii, od níž se do budoucna bude odvíjet její činnost, tedy podpora exportu českých firem. Na podrobnosti jsme se zeptali Ing. Radomila Doležala, generálního ředitele CzechTrade.

MSV: Těšíme se na setkání v Brně!

Mezinárodního strojírenský veletrh se letos, stejně jako v minulosti, bude konat na brněnském výstavišti. Letos proběhne ve dnes 10.–13. října. Přesně dva týdny před jeho zahájením – 26.9. – se v Praze, v budově Ministerstva průmyslu a obchodu ČR konala tisková konference k podrobnostem již 64. ročníku této prestižní události. Redakce MM Průmyslového spektra při ní samozřejmě nemohla chybět.

Tři v jednom aneb vzhůru do Mnichova

Když se řekne Messe München, pak si každý, kdo na tomto výstavišti, hostícím prestižní světové veletrhy, alespoň jednou byl, vybaví především tři pojmy: perfektní přehlednost, výborná organizace a skvělá dopravní dostupnost (jak autem, tak mnichovským metrem, mezi jehož předposlední a poslední stanicí se výstaviště rozkládá). To se pochopitelně promítlo i do podoby tří sesterských veletrhů, které se zde odehrály letos ve dnech 27. až 30. června - Automatica, Laser World of Photonics a World of Quantum.

České know-how pro české jádro

Na podzim letošního roku má česká vláda rozhodnout o vítězi tendru na výstavbu nových jaderných bloků. Jak plánuje zapojit české dodavatele? A plánuje to vůbec? Nejen na to jsme se zeptali Josefa Perlíka, výkonného ředitele Aliance české energetiky, která sdružuje největší technologické firmy z dodavatelů pro jaderný průmysl v naší zemi.