Témata
Reklama

Bezplatné verze programů pro CNC a robotiku

COVID-19 představuje výzvy pro průmyslové společnosti po celém světě. Mnoho továren je zcela zastaveno nebo produkuje s omezenými kapacitami, zaměstnanci pracují na směny nebo z domácí kanceláře. Dochází pouze k postupnému návratu na pracoviště. Bez ohledu na závažnost situace je nyní čas připravit výrobu a zaměstnance na dobu po pandemii, protože jedna věc se zdá být jistá již nyní: účinnost a flexibilita výroby i know-how zaměstnanců určí přežití společností.
Aby Fanuc podpořil řešení tohoto úkolu nabízí všem, kteří mají zájem a chtějí přispět k úspěšnému restart společností, své simulační softwarové programy Roboguide a CNC Guide jako bezplatné zkušební verze do konce září 2020. Registraci lze snadno provést na webové stránce Fanuc Europe: https://special-offer.fanuc.eu/en/.

Reklama
Reklama
Společnost Fanuc v rámci podpory automatizace aktuálně nabízí svůj software CNC Guide a Roboguide s prodlouženým zkušebním obdobím a 25% slevou na běžnou licenci. (Zdroj: Fanuc)

Současná situace je pro většinu průmyslových odvětví velmi obtížná, ale ti, kteří se nyní začínají připravovat na další fázi, budou mít jednoznačně výhodu a Fanuc se bude snažit tyto zákazníky podpořit,“ říká Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel Fanuc Europe Corporation. Samotný Fanuc od vypuknutí pandemie zvýšil počet e-learningů a webinářů pro více než 1600 svých zaměstnanců v Evropě. Také pro zákazníky po celé Evropě byla vytvořena řada webinářů s tématikou průmyslové automatizace. Fanuc nyní zintenzivňuje svou činnost a nabízí bezplatnou zkušební verzi svých simulačních softwarových programů Roboguide a CNC Guide.

Roboguide je program, pomocí kterého lze simulovat jak pohyb Fanuc robotů, tak celkový výrobní proces. Používá se nejen pro offline programování, ale také pro vytváření 3D simulačního prostředí, které pomáhá uživatelům efektivně navrhovat a optimalizovat své aplikace.

Úpravy a aktualizace aplikací lze navrhovat a vyhodnocovat bez zastavení výroby. Následně lze simulaci přenést do robotického kontroleru pomocí ethernetového připojení. Tím se zkrátí prostoje stroje na minimum a zamezí se poruchám. Integrovaná CAD databáze umožňuje uživatelům přístup ke všem Fanuc robotům a také ke strojům a jednoduchým nástrojům. Lze tak simulovat a testovat i složité aplikace s více roboty. Toto představuje obrovskou výhodu jak pro systémové integrátory, tak pro konečné uživatele, např. výrobní společnosti.

CNC Guide umožňuje uživatelům psát, simulovat a testovat programy přímo na svém počítači. Díky tomu je vhodný nejen pro uživatele obráběcích strojů, ale také pro výrobce obráběcích strojů, kteří díky CNC Guide mohou snadno vyvíjet a testovat software pro obráběcí programy na PC. Kromě toho mohou výrobci obráběcích strojů také vzdáleně podporovat své zákazníky využitím CNC Guide, který jim umožňuje simulovat programy strojů a poskytovat rady v případě chyb v programování. Mezi další funkce CNC Guide patří „funkce pro odhad doby cyklu“, která s vysokou přesností počítá příslušný čas cyklu obráběcího programu.

CNC Guide je také zajímavý pro vzdělávací instituce, které nabízejí školení v oblasti programování CNC a nyní mohou software používat zdarma až do konce září 2020. Díky tomu, že CNC Guide ukazuje klávesnici skutečného Fanuc CNC, lze ho též využít pro školení ve formě distančního učení na PC nebo notebooku bez potřeby skutečného obráběcího stroje. Také lze otestovat nové vysoce kvalitní grafické uživatelské rozhraní iHMI pro Fanuc CNC. Programy součástí zahrnují standardní kód ISO a obráběcí cyklus a lze je simulovat ve 3D grafice.

Po vypuknutí pandemie ještě více společností rozpozná potřebu automatizace,“ vysvětluje Tanzawa. „Fanuc chce podporovat všechny tyto zákazníky, ale je také odhodlaný pomáhat s výukou další generace programátorů pro automatizaci.“ Jednou z těchto iniciativ je od roku 2018 globální partnerství s organizací odborného vzdělávání WorldSkills.

Společnost Fanuc Europe Corporation s 23 pobočkami po celém kontinentu je součástí společnosti Fanuc Corporation, jedničky na trhu v oblasti CNC řízení, průmyslových robotů a specializovaných obráběcích strojů. Globálně Fanuc Corporation provozuje 264 poboček ve 108 zemích. V továrnách po celém světě bylo instalováno více než 4,2 milionu Fanuc CNC strojů a více než 600 000 Fanuc robotů.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti.

Reklama
Firmy
Související články
Technologické trendy 2021 #4 Industrializace umělé inteligence

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit již na čtvrtý trend – industrializaci umělé inteligence MLOps (Machine Learning Operations).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit