Témata

Průmysl 4.0 & Vzdělávání

Průmysl 4.0 představuje nový fenomén, ve kterém dochází k postupné robotizaci a automatizaci výrobních procesů. To se však neobejde bez modernizace vzdělávacího procesu, který trhu práce nabídne technicky vzdělané lidi adaptabilní na změny ve společnosti a moderním průmyslu. 

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Závěrem o blockchainu

31. 03. 2021
Jan Prokš

V právě končícím seriálu se pokusím vysvětlit, co to je blockchain a k čemu se používá. Byl bych rád, pokud byste si uvědomili několik skutečností: v blockchainu nejsou uložena žádná data; blockchain nejsou kryptoměny (kryptoměny jsou jen jedna z mnoha aplikací blockchainu); blockchain je nástroj digitálního světa, který za nižších ekonomických nákladů a nižší uhlíkové stopy proti současným řešením dokáže snadno určit autenticitu datové entity, souboru.

Termokamera, která rozpozná měřený objekt

03. 03. 2021

Nová termokamera testo 883 byla vyvinuta speciálně pro údržbáře, správce budov, energetické poradce a další pracovníky, kteří se při svých měřicích úkolech musí spolehnout na nejlepší kvalitu termosnímku a užitečné funkce, jež ušetří čas a zajišťují bezchybné pracovní výsledky. Zásadní novinkou v této oblasti je technologie testo Site Recognition, která dokáže automaticky přiřadit zhotovené termogramy ke správnému měřenému objektu, čímž eliminuje potřebu zdlouhavé manuální správy snímků.

Údržba 4.0: od reaktivních k prediktivním postupům

03. 03. 2021

Každý nový systém, od samostatného zařízení po komplexní výrobní linku, je natolik dobrý, nakolik dobrá je jeho péče a údržba. Vzhledem k tomu, že průmysl přechází do nového, pokročilejšího provozního režimu, má smysl, aby se spolu s tím vyvíjel i způsob správy majetku. Proto byl vytvořen koncept Údržba 4.0. V době, kdy jsou změny rychlé, konkurence tvrdá a podmínky na trhu jsou nejisté, je třeba předvídat a snižovat náklady na neplánované výpadky nebo prevenci bezpečnostních incidentů. Společnost Infor představuje koncept Údržba 4.0, další vývojovou variantu, která reflektuje vývoj v oblasti Průmyslu 4.0 a digitalizace procesů správy podnikového majetku (EAM).

Jak začít s digitalizací v menších a středních firmách

03. 03. 2021
Libor Vacata

Digitalizace se nejčastěji skloňuje v souvislosti s Průmyslem 4.0 a moderními technologiemi. Co si pod digitalizací představit a jak s ní začít?

Sofistikované ERP řešení pro výrobní podniky

03. 03. 2021
Tomáš Prudký

V současnosti se klade stále větší důraz na rychlost a flexibilitu, a firmy tak musí optimalizovat své podnikové procesy, aby udržely krok s konkurencí. Pro výrobní podniky to pak platí dvojnásob. Aby plně využily svůj potenciál, stále více se obracejí na ERP systémy, které mohou celý výrobní proces značně zefektivnit. A právě těmto účelům perfektně slouží informační systém Pohoda E1.