Témata

Průmysl 4.0 & Vzdělávání

Průmysl 4.0 představuje nový fenomén, ve kterém dochází k postupné robotizaci a automatizaci výrobních procesů. To se však neobejde bez modernizace vzdělávacího procesu, který trhu práce nabídne technicky vzdělané lidi adaptabilní na změny ve společnosti a moderním průmyslu. 

Deset zastavení s JK:
Lokální výroba

04. 05. 2022
Roman Dvořák

Série 10 rozhovorů s legendou inovační sféry Jánem Košturiakem je retrospektivou dílčích milníků, které jej na jeho osobní a profesní cestě potkaly a umožnily mu realizovat jeho sny, touhy a přání. Nahlížejme postupně do minulosti a hledejme společně okamžiky, které vytvářely Jánovu budoucnost a umožňovaly mu vidět za horizont zřetelněji než nám ostatním.

Jak vést firmu k prosperitě ve složité době,
Část 3. Od inovací k produktu

06. 04. 2022
Roman Dvořák

minulém dílu k diskuzi s ním usedl Jiří Vaněk, bývalý kolega z Karosy Vysoké Mýto a v současné době zastávající post technického ředitele společnosti Ammann Czech Republic, a Petr Novague, průmyslový designer světového renomé.">Pro letošní rok jsme společně s Českou asociací interim managementu připravili sérii 10 podcastů, do kterých si renomovaný krizový manažer Petr Karásek zve své hosty. V minulém dílu k diskuzi s ním usedl Jiří Vaněk, bývalý kolega z Karosy Vysoké Mýto a v současné době zastávající post technického ředitele společnosti Ammann Czech Republic, a Petr Novague, průmyslový designer světového renomé.

Dělejte to jinak:
Jak efektivně zásobovat výrobu

09. 03. 2022

Plánování výroby je často složitá disciplína, ve které jde o to, co nejefektivněji zkombinovat čas stroje, lidi a materiál, ze kterého se bude vyrábět. Zaměstnanci by rádi věděli o směnách s co největším předstihem. A tak se výroba plánuje i měsíc dopředu. A člověk se modlí, aby materiálu bylo dostatek. Dalo by se to ale dělat i jinak?

Nedostatkové transportní obaly dostupné ihned? Ve WPA packaging jsou připraveni

16. 02. 2022

WPA packaging na nic nečekali a vydali se vstříc inovacím a rozšiřování svých skladových prostor v Brně. Situace na trhu se vás tedy nedotkne, ať už potřebujete pěnové desky, kartonové obaly nebo rovnou balení pro export vytvořené na míru.">Nedostatek obalových materiálů se stal ožehavým tématem pro mnoho firem. A protože ani budoucí vývoj není optimistický, ve WPA packaging na nic nečekali a vydali se vstříc inovacím a rozšiřování svých skladových prostor v Brně. Situace na trhu se vás tedy nedotkne, ať už potřebujete pěnové desky, kartonové obaly nebo rovnou balení pro export vytvořené na míru.

Inovace podnikatelského modelu, Část 9.
Tvorba inovačních ekosystémů

15. 12. 2021
Roman Dvořák

V našem seriálu vznikajícím ve spolupráci s partnerskou sítí Inovato vás krok po kroku provázíme klíčovými fázemi inovačního procesu v kontextu ekosystému doby a místa. Své zkušenosti vám předávají praktici, kteří mají za sebou mnoho inovačních projektů s tržně úspěšnými výsledky. Přijměte naše pozvání do edukačních eventů.

Obalovým materiálem se vyplatí předzásobit

30. 11. 2021

Nacházíme se v situaci, kdy výrobce obalových materiálů po celém světě dlouhodobě trápí nedostatek vstupních surovin a jak se zdá, ani budoucí vývoj není optimistický. Je tedy štěstí, že i v Česku stále existují dodavatelé, kteří se na tuto situaci dokázali včas připravit a díky svým skladovým zásobám mohou nabídnout standardní i atypické obaly za stále výhodné ceny.