Témata

Průmysl 4.0 & Vzdělávání

Průmysl 4.0 představuje nový fenomén, ve kterém dochází k postupné robotizaci a automatizaci výrobních procesů. To se však neobejde bez modernizace vzdělávacího procesu, který trhu práce nabídne technicky vzdělané lidi adaptabilní na změny ve společnosti a moderním průmyslu. 

Stroje v pohybu:
Jak uhasit letadlo

04. 05. 2022
Ivan Heisler

Pozoruhodný stroj, který vám v tomto článku představíme, se pohybuje na šesti kolech a setkáte se s ním nejčastěji v prostoru letiště. Jde o speciální zásahové vozidlo hasičů. Kombinovaný hasicí automobil Rosenbauer Panther 6 x 6 je tři metry široký a téměř 12 metrů dlouhý, váží až 36 tun a ve výbavě má dlouhé teleskopické rameno. Dva tyto vozy slouží na letišti v Praze-Ruzyni.

Automaticky naváděná vozidla
v moderní výrobě

04. 05. 2022

Automatizace, robotika, koncept Průmysl 4.0, business intelligence a všechna související řešení – každá firma v dnešní době myslí právě na tyto oblasti a hodlá je implementovat pro svoji lepší budoucnost. V současné době to totiž nejsou jen velká trendová slova; jsou to zásadní konkurenční výhody, které časem určují lídra na trhu.

Průmyslové haly na míru
k nastěhování na přelomu roku

04. 05. 2022

Nedostatek zaměstnanců a chybějící zázemí jsou v řadě firem brzdou dalšího rozvoje. Pozornost by se proto měla zaměřit na průmyslový development. Dobře situovaný a důmyslně navržený průmyslový park totiž může být základnou pro úspěšný byznys.

Využití simulačních nástrojů při návrhu plošin

06. 04. 2022
Doc. Michal Holub

V návaznosti na obnovení výroby automobilových montážních plošin ve Slováckých strojírnách byl při vývoji nové řady kladen vysoký důraz na spolehlivost, bezpečnost, rychlost, dostupnost, pracovní rozsah a cenu. Jedna z činností, které byla věnována pozornost, spadá do oblasti bezpečnosti a spolehlivosti provozu takového zařízení.

Potřebujete ochránit své výrobky? Zvolte pěnové desky od WPA

01. 04. 2022

Pěnové obaly jsou právě teď ve světě logistiky nedostatkovým zbožím a dodací lhůty se často počítají na měsíce. Brněnští WPA packaging však vsadili na nadstandardní skladovou zásobu, díky které dnes nabízí i nedostatkové XPE pěnové desky k okamžitému odběru.

Trojice, která změnila mezinárodní dopravu

09. 03. 2022

Covid, nehoda v Suezském průplavu a počasí. To jsou tři hlavní příčiny současného neutěšeného stavu, který komplikuje a prodražuje dopravu po celém světě.