Témata
Reklama

Nejstarší akcelerátor ve střední a východní Evropě - pražský StartupYard - představil novou skupinu 7 startupů z pěti zemí, které vstoupily do jeho akceleračního programu. Odborné veřejnosti se tyto startupy poprvé představí na konferenci Demo Day, která se koná 22. listopadu.

Po ukončení zatím nejúspěšnější crowdfundigové kampaně mezi akcelerátory ve střední a východní Evropě, StartupYard vybral a investoval získané prostředky do skupiny sedmi nových startupů v rámci 8. akceleračního kola (tzv. Batch 8). Přihlásilo se 160 zájemců z celého světa. Vybraná skupina se zaměřuje na oblast Deep Tech (hluboké technologie) a jednotlivé startupy pracují na problémech z oblastí umělé inteligence, kyberbezpečnosti, rozšířené a virtuální reality (AR a VR) a velká data (big data). Poprvé za dobu existence StartupYardu je skupina složena převážně z týmů pocházejících ze zahraničí. Tato různorodá skupina zastupuje pět zemí: Polsko, Slovensko, Českou republiku, Velkou Británii a Gruzii.

Reklama
Reklama
Reklama
Nejvíce uchazečů o účast pochází letos ze zahraničí, přičemž došlo k výraznému nárůstu počtu přihlášek z Velké Británie a USA (15, tedy přibližně 10 %). Naproti tomu z České republiky se letos přihlásilo pouze 31 týmů, tedy cca 20 %. Tento trend potvrzuje rostoucí zájem IT průmyslu o region střední a východní Evropy a především Českou republiku, považovanou za centrum pro big data, strojové učení a bezpečnost. Z České republiky pocházejí světově úspěšné společnosti jako Avast, Apiary, GoodData, Y Soft a Cognitive Security.


Zahraniční zájemce láká do StartupYardu především jeho síť 150 expertů v roli mentorů a skupina investorů, která zahrnuje i největší rizikové a andělské investory v regionu. Mentoři spolupracující se StartupYardem pochází z největších korporacích (např. E.ON, Komerční banka, Raiffeisenbank, L’Oreal, Mastercard, IDC, PRE), největších konzultačních firem (EY, KPMG, PWC, Deloitte, Accenture) a technických gigantů (Microsoft, Cisco, Google, Avast).

Nepřekvapuje nás, že vidíme nárůst zájmu ze zahraničí,” řekl ředitel StartupYardu Cedric Maloux, který stojí v jeho čele od roku 2013. “Náš ekosystém si získal zasloužené uznání v oblastech softwarového inženýrství, strojového učení a mezi bezpečnostními experty. Věřím, že k naší skvělé pověsti přispěly i naše úspěšné akcelerace high-tech společností.”

Od roku 2011 investoval StartupYard do rychle rostoucích firem, jako jsou významný balkánský hráč ve vyhledávání a e-commerce Gjirafa, či oceňované startupy zabývající se strojovým učením jako Rossum a Neuron Soundware.

Vybrané startupy budou mít premiéru 22. listopadu 2017, na pravidelné konferenci StartupYardu pod názvem Demo Day. Ta je označována za největší akci svého druhu ve střední a východní Evropě. Jejich prezentace bude sledovat na 300 investorů, podnikatelů, obchodníků a novinářů.

Do programu byly vybrány tyto startupy:

Steel Mountain (Velká Británie)
Soukromí a bezpečí domácností a malých firem jsou stále více ohrožovány digitálními útoky. Zařízení od Steel Mountain s názvem Secaura se připojí k routeru a poskytuje bezpečnost pro celou domácí síť. Na rozdíl od běžného bezpečnostního software zabezpečí Secaura okamžitě všechna připojená zařízení a nevyžaduje žádnou údržbu a správu. K ochraně před známými i neznámými bezpečnostními hrozbami využívá umělou inteligenci.

RentRocket (Česká republika)
RentRocket je technologická platforma, která majitelům pomáhá se správou dlouhodobých pronájmů nemovitostí. RentRocket využívá vlastní skóringový systém speciálně vyvinutý pro nájemní bydlení, kdy na základě vyhodnocení rizika a nabídnuté ceny doporučuje nejvhodnější nájemce. Ve srovnání s klasickými “kamennými” agenturami dokáže RentRocket díky propracovaným algoritmům výrazně snížit riziko pozdních plateb či poškození nemovitosti nájemníky a následného vystěhování.

Optio.Ai (Gruzie)
Fintech, Chatbot, osobní asistent s umělou inteligencí
OptioAI je osobní asistent s umělou inteligencí, který vám pomůže získat lepší finanční návyky. OptioAI je pokročilý chatbot, který analyzuje vaše finance a pomáhá vám změnit vaše chování. OptioAI vám pomůže mluvit s vašimi penězi a vyhnout se finančním problémům.

Retino (Česká republika)
E-shopy ztrácejí své stávající zákazníky kvůli špatným zkušenostem s vracením zboží. Retino je řešení na správu vratek, které se snadno integruje do vašeho systému a umožní nabídnout vašim zákazníkům špičkové vracení zboží, které na ně učiní dojem a zajistí jejich návrat na váš e-shop.

Mixed Reality (Polsko)
Mixed Reality pomáhá digitálním agenturám nabídnout klientům poslední novinky v oblasti rozšířené reality, bez nutnosti najímat experty na 3D nebo vytvářet software na míru. Je to platforma pro návrh a správu obsahu, která umožňuje rychle a snadno vytvářet úžasné zážitky v rozšířené realitě, bez znalostí programování či hardware, či jakéhokoli speciálního vzdělání.

Waymark Tech (Velká Británie)
Waymark je určen firmám, které poskytují profesionální služby v oborech s neustále rostoucími požadavky na regulaci. Postaven na umělé inteligenci, která neustále monitoruje a analyzuje změny v regulačních předpisech a doporučuje změny nutné k jejich dodržování. Umožňuje tak specialistům ušetřit čas, který dosud museli věnovat byrokracii a soustředit se na řešení důležitějších problémů.

MindBox (Slovensko)
Mindbox je určen pro moderní obchodní managery, kteří zápasí se slabými obchodními výsledky a neefektivními tréninkovými metodami. Jedná se o simulátor prodeje ve virtuální realitě, který trénuje důležité obchodní a sociální dovednosti v modelovém virtuálním prostředí. Na rozdíl od klasických tréninkových postupů je Mindbox hravý a poutavý, navržený experty na psychologii a behaviorálními specialisty k dosažení lepších výsledků.

-ks-

Zdroj: tisková zpráva

Reklama
Firmy
Související články
Technologické trendy 2021 #4 Industrializace umělé inteligence

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit již na čtvrtý trend – industrializaci umělé inteligence MLOps (Machine Learning Operations).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Implementace inovací napříč obory

Tradiční způsoby práce se mění zejména kvůli stále většímu zapojení moderních technologií a inovačních řešení. Mnoho odvětví se v současnosti nachází na prahu nové éry – dokazují to i nejnovější průzkumy. Podle těch se v Česku chystá v dalších letech investovat do digitalizace 53 % firem a do inovací až 65 %, nejvíce těch průmyslových. Slibují si od toho nejen jejich další růst a udržení kroku s dobou, ale také zvýšení efektivity a produktivity ve spojení se snížením nákladů. Budoucnost českých firem tedy spočívá v inovacích, níže uvádíme několik z nich z různých oblastí podnikání, které se nebály využít příležitosti a nabízí zajímavá řešení.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit