„Tuzemští i zahraniční vystavovatelé kladou stále větší důraz na udržitelnost a snižování uhlíkové stopy. Jako lídr veletržního byznysu v České republice chceme jít příkladem a naše rozsáhlé výstavní prostory také postupně přizpůsobit energetickým trendům 21. století. Kromě nezanedbatelných finančních úspor to pro nás znamená i snížení uhlíkové stopy z provozu našich budov, sálů i kanceláří,“ říká Jan Kubata, generální ředitel Veletrhů Brno.
Společnost Veletrhy Brno v poslední době řadu opatření ochrany životního prostředí už zavedla. Mimo jiné provozuje vlastní recyklační centrum umožňující opakované využití výstavářského materiálu. Loni také proběhla výstavba nového centra odpadového hospodářství. Do vozového parku společnosti přibylo první elektroauto, které v rámci areálu zajišťuje rozvoz materiálů a zařízení výstav. U hlavního vstupu do areálu BVV stojí také dobíjecí nabíjecí stanice pro elektromobily. Díky strategickému partnerství s ČEZ ESCO získává BVV další klíčové know-how k již probíhající spolupráci se společností Teplárny Brno, která v rámci koncernu městských firem řeší energetická témata.
Zájem o energetické úspory ze strany provozovatelů výstavních a kongresových prostorů dokládá i spolupráce ČEZ ESCO s Kongresovým centrem Praha, které od roku 2016 snížilo náklady na energie o 244 milionů korun. Jen za posledních dvanáct měsíců činí úspora 35 milionů. Díky rozsáhlému EPC projektu emise skleníkových plynů klesly o 83 000 tun, což je důležitý ukazatel i pro firmy, které si největší konferenční budovu v Česku pronajímají.