Témata
Reklama

Nový laserový skener RS6 je vlajkovou lodí mezi 3D skenery. Je určený pro 7osá ramena Absolute Arm a pomocí špičkové technologie s modrým světlem poskytuje maximální výkon.

Díky skeneru RS6 budete mít k dipozici vysokorychlostní 3D skenování na jakémkoli povrchu, bez ohledu na povrchovou úpravu nebo materiál. Díky mimořádně širokému, horizontálně orientovanému řádku laseru a plně automatickému nastavení expozice je 3D digitalizace rychlejší, snadnější a přesnější.

Reklama
Reklama
Je vybavený inovativní technologií SHINE (Systematic High-Intelligence Noise Elimination) a nemá žádná skrytá nastavení omezující rychlost nebo šířku skenovacího řádku, která by byla nutná pro dosažení maximální přesnosti.


Více informací o tomto skeneru najdete zde.

Zdroj: Tisková zpráva Hexagon MI

Zpracováno redakcí.

Reklama
Firmy
Související články
Budoucnost stavebnictví: Odpadní termoplasty

Různé polymerní typy odpadů, pro které zatím není širší uplatnění. To je vedlejší produkt, vznikající při výrobě a zpracování plastů. Čeští výzkumníci se proto pustili do studia jejich klíčových vlastností, aby umožnili jejich následné zpracování. Výsledkem jejich práce je vytvoření uceleného přehledu možností využití odpadních termoplastů ve výrobě kompozitních materiálů pro stavebnictví. Z odpadu lze tedy nyní vyrábět různé stavební prvky z polymerbetonu nebo například odolné dlaždice.

Chytré senzory sbírají informace přímo z kolejí

Nenápadný senzor na kolejnici, který zachytí jakékoliv vibrace a vzruchy, odešle signál a umělá inteligence vyhodnotí potenciální riziko. Takový by podle odborníků z Fakulty strojního inženýrství VUT mohl být recept pro zvýšení bezpečnosti na železnici. Na výzkumu spolupracují s tuzemskými a tchajwanskými partnery. Po nedávném železničním neštěstí, při kterém na Tchaj-wanu přišlo o život přes pět desítek lidí a na dvě stovky utrpělo zranění, se bezpečnost pro tamní úřady stala prioritou. Testovací nasazení nadějné technologie z Česka chtějí proto Tchajwanci maximálně urychlit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit