Témata
Reklama

Technologické novinky v oblasti 3D technologií

Navzdory koronavirové krizi představili dva obchodní partneři společnosti MCAE Systems (dále jen MCAE) – firmy GOM a MakerBot – během jara celkem tři zajímavé novinky z oblasti 3D technologií.

Reklama
Reklama
Obr. 1. Kompaktní skener ATOS Q.

Přední výrobce profesionální techniky pro 3D měření, německá společnost GOM, uvedla na trh kompaktní skener ATOS Q a mobilní měřicí systém GOM ScanCobot. Společnost MakerBot, která se věnuje vývoji a výrobě kompaktních 3D tiskáren pro profesionální využití a pro školy, pak představila novou 3D tiskárnu MakerBot Method Carbon Fiber pro výrobu odolných dílů.

Novinky GOM 2020
Kompaktní skener ATOS Q doplňuje řadu dvou dříve uvedených vysokorychlostních skenerů ATOS 5 a 5X, které vynikají precizní optickou technologií, robustní konstrukcí a výkonným softwarem. ATOS Q je zkonstruován jako flexibilní a kompaktní 3D skener pro měření malých až středně velkých dílů a kontrolu kvality v různých průmyslových odvětvích. Pro svoji spolehlivost a všestrannost dokonale vyhoví i složitým úlohám manuálního, poloautomatizovaného i plně automatizovaného měření (v rámci ATOS ScanBox 4105).

Obr. 2. Mobilní měřicí systém GOM ScanCobot.

Snadný vstup do světa automatizace měření umožňuje GOM ScanCobot, mobilní měřicí systém kombinující přesný optický skener ATOS Core s kolaborativním robotem (kobot) a motorizovaným rotačním stolem. ScanCobot na rozdíl od velkého a prostorově náročného ScanBoxu nemusí být „za plotem“, je speciálně navržen tak, aby spolupracoval s obsluhujícím personálem. Mobilní GOM ScanCobot tedy vyniká malým požadavkem na prostor a je ideální pro efektivní měření malých a středních dílů. Plánování měření, samotná digitalizace a vyhodnocení měření probíhají ve virtuální měřicí místnosti (VMR) výkonného softwaru GOM Inspect Professional. GOM ScanCobot je cenově dostupné a snadno použitelné řešení pro automatizovanou optickou 3D metrologii, čímž metrologovi poskytuje více času na vyhodnocení dat a analýzu problémů.

MakerBot Method Carbon Fiber Edition
Americký výrobce kompaktních 3D tiskáren MakerBot představil novou edici 3D tiskáren MakerBot Method Carbon Fiber. 3D tiskárny této edice umožňují tisknout z nylonu a dalších technických materiálů vyztužených karbonovým vláknem, takže výrobky z nich se vyznačují vysokou pevností, tuhostí a tepelnou odolností. Takto vyráběné díly jsou vedle vysoké pevnosti navíc lehké a hodí se jako náhrada kovových součástí. Tiskárny mají vyhřívanou tiskovou komoru, která zajistí kvalitní 3D tisky.

Obr. 3. Nová 3D tiskárna MakerBot Method Carbon Fiber.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti MCAE Systems.

Reklama
Firmy
Související články
Postprocesing v aditivní výrobě

Německý výrobce plastových komponentů Oechsler, patřící svým objemem produkce na vrchol světové produkční pyramidy, aktuálně zastává další prvenství. Stal se jedním z největších světových výrobců 3D tištěných plastových dílů. Ve spolupráci s předními výrobci 3D tiskáren a dodavateli materiálů společnost Oechsler aktivně podporuje hromadnou výrobu aditivní dílů pro automobilový průmysl, domácí výrobky a sportovní zboží. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Pneumatiky pro tradiční Velkou cenu Británie v Silverstone

Tento závodní víkend zavede týmy F1 na jeden z nejstarších okruhů závodního kalendáře. Trať na bývalém letišti v Silverstone je s přestávkami jeho součástí již od roku 1950. Charakteristické jsou pro ni rychlé zatáčky, které kladou extrémní nároky na vozy i pneumatiky. Správnou volbou tu tak budou nejtvrdší tři směsi z nabídky Pirelli.

Pirelli slaví 150 let a 25 let v ČR

V roce 1872 založil Giovanni Battista Pirelli v pouhých 23 letech s podporou 24 společníků první společnost na výrobu pryžových výrobků v Itálii. Vsadil na něco, co bylo v té době úplně nového, na gumu. Firma se zaměřila na řadu výrobků pro průmyslové nářadí a stroje, pro parní plavbu a železnice, jako jsou převodové řemeny, ventily a izolátory.

Nová pneumatika pro manipulátory

Pro teleskopické manipulátory a nakladače vyvinula společnost Continental pneumatiku CompactMaster AG, která obsahuje novou zvýšenou běhounovou vrstvou, tzv. Turtle Shield (Želví štít) a ocelový nárazník z točitých lan. 

Kontrola štítků a ověřování čárových kódů

Efektivněji sledovat štítky na produktech a obalech umožňuje systém kontroly a ověřování čárových kódů řady V275 integrovaný v tiskárnách od společnosti Omron. V celé řadě odvětvích, jako je např. potravinářství nebo automotive je nezbytná dobrá sledovatelnost pro docílení správných údajů na štítcích, jejich jasné čitelnosti a skutečnosti, že budou obsahovat čárové kódy splňující stanovené standardy kvality.

Výzvy pro etické hackery, vítězové získají 5 000 eur

Společnost BASF se zapojuje do evropského inovačního maratonu GreenHack. Inovátorům, kteří se mohou do projektu hlásit do 10. června na webových stránkách www.greenhack.eu, dá BASF za úkol během 36 hodin najít řešení dvou výzev z oblasti zemědělství a nakládání s chemickými obaly. Akce se uskuteční 11. a 12. června v Praze a online, vítězné týmy získají 5 000 eur.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit