Témata

Dny teplárenství a energetiky

14. 09. 2021 – 15. 09. 2021

Umělecké centrum Univerzity Palackého
www.dny-teplarenstvi-a-energetiky.cz

Již podruhé se bude v netradičním podzimním termínu konat konference Dny teplárenství a energetiky. Dvoudenní akce letos nabídne více odborných a legislativních témat než v minulosti. Podzimní termín a bohatší program nejsou jedinými změnami.

Teplárenské sdružení České republiky pořádá konferenci Dny teplárenství a energetiky 2021 již po dvacáté sedmé, letos v termínu 14.–15. září. Podstatnou změnou je i místo konání. Konference opustila tradiční baštu, tedy Hradec Králové. představitelé teplárenství a energetiky nově sejdou v Clarion Congress Hotelu v Olomouci.“ 

Loňský ročník byl kvůli pandemii rovněž přesunut na podzimní termín a vztahovala se na něj přísná ochranná opatření. Letos, zdá se, bude situace o něco volnější.

Tradičním a důležitým bodem každého ročníku konference je společenský večer. Atmosféru Tereziánského dvora letos nahradí neméně příjemné prostředí, a to prostory Uměleckého centra Univerzity Palackého v samém srdci historické části Olomouce na ulici Univerzitní. 

O čem se bude diskutovat?

Hlavním tématem Dnů teplárenství a energetiky bude především transformace. Výraz, který se skloňuje ve všech pádech a vyslovuje jak v pozitivních, tak pro obor relativně negativních konsekvencích. Na něj navazují další podtémata, jako jsou přechody z uhlí na plyn, biomasu či odpady. Se změnami jdou ruku v ruce investice do nových technologií. Bude se tedy hovořit i o technických možnostech a ekonomice, bez kterých nic realizovat nelze. Debaty ovlivní také nová změna legislativy i nabídnutá pomoc v podobě modernizačního fondu a jiných podpůrných programů.

Pořadatelem odborné konference s výstavou Dny teplárenství a energetiky je Teplárenské sdružení ČR, konferenci organizuje společnost Exponex. 

Partnery akce jsou mimo jiné společnosti: Veolia Energie ČR, a.s., Elektrárny Opatovice, a. s., ČEZ, a.