Témata

Národní cena za studentský design 2023

06. 12. 2023 – 06. 12. 2023

Praha, Galerie ČS
www.studentskydesign.cz

Soutěž pro studenty univerzit, vysokých škol, vyšších odborných škol, středních odborných škol a odborných učilišť. Soutěžit mohou studentské práce vzniklé mezi 1. lednem 2019 a 30. červnem 2023.

Soutěží se v oborech 3D designu a užitého umění (například produktový a industriální design, nábytek pro interiéry a exteriéry, svítidla, sklo, porcelán, keramika, stolovací prvky, varné nádobí apod., strojní zařízení, přístroje, nářadí, zdravotnická technika, transportní design, zemědělská technika, textilní a oděvní design, obuv, doplňky, šperk, sportovní potřeby, hračky, didaktické potřeby, hobby, obaly s důrazem na konstrukci, řešení soukromých i veřejných interiérů).


Soutěží se o tituly  

Národní cena za studentský design 2023 *GRAND

Národní cena za studentský design 2023 *JUNIOR

Excelentní studentský design 2023

Dobrý studentský design 2023


Soutěží se o finanční odměny vyšší než 100 000 Kč, stáže v ČR i v zahraničí, zastoupení ve sbírkách muzeí, vstupy do knihovny materiálů Matério, odbornou literaturu, předplatné odborných časopisů a o věcné ceny firem.


Slavnostní vyhlášení prohěhne  6. 12.2023 v plovoucí galerii Cargo Gallery, výstava Nový (z)boží / New G(o)ods! se představí od 6. 12. 2023 do 15. 2. 2024  v Galerii ČS v Praze.


Zvláštní ceny udělují rektoři a děkani univerzit a vysokých škol, ředitelé muzeí a významných institucí. Ceny představují více než 100 000 Kč, domácí i zahraniční stáže, zastoupení ve sbírkách muzeí, odbornou literaturu a produkty firem.


MM Průmyslové spektrum je mediálním partnerem soutěže.


Pořadatel

Design Cabinet CZ

Design Cabinet CZ byl založen v březnu 2008. Navazuje na některé činnosti bývalého Design centra ČR (založeno 1991, zrušeno 2007). Slouží jako servisní tým pro designéry, podnikatele, firmy, média, studenty a školy všech stupňů a typůa spolupracuje se státními institucemi, nevládními organizacemi, odbornými sdruženími, spolky, skupinami a firmami i jednotlivými designéry a zájemci o design. Opírá se o nestátní a soukromé zdroje a usiluje o získání všech dostupných forem financování. Propaguje design ve všech jeho polohách s důrazem na profesionální kvality.

Mapuje současný stav českého designu a vede jeho archiv (především na webových stránkách). Buduje největší profesní adresář designérů a jejich studií. Nabízí firmám erudované designéry, kteří jsou zárukou návrhu kvalitních produktů a podpory marketingových strategií s mediálním dopadem. Nabízí informace a služby médiím. Nabízí vzdělávání prostřednictvím přednášek, seminářů, workshopů. Pořádá designérské soutěže pro designéry i firmy. Organizuje nekomerční i komerční výstavu designu v ČR i v zahraničí a speciální projekty včetně filmových přehlídek o designu a architektuře. Zprostředkovává službu mezi světem podnikání a designu, zpracovává PR materiály a mediální kampaně. Organizuje zájezdy na významné světové veletrhy a výstavy designu. 

Číst dál