Témata

Flenexa plus

Stabilní, ryze česká firma, založená v roce 2010. Zabývá se převážně energetikou, likvidací odpadů, CNC obráběním a strojní výrobou a v poslední době aktivně proniká do oblasti udržitelné produkce potravin hlavně formou aquaponie a hydroponie.

Základní myšlenkou managementu společnosti je rozvíjet ekologicky šetrná řešení, a to zejména v energetice, produkci potravin a v neposlední řadě využití druhotných surovin a likvidaci odpadů. Z toho důvodu společnost provozuje kompostárnu na likvidaci biologicky rozložitelných odpadů a několik ekologicky šetrných a obnovitelných energetických zdrojů, aquaponickou farmu a zařízení na regeneraci použitých odpadních olejů.

Myšlenky za podnikatelskými aktivitami nejsou jen ekonomické, ale společnost klade důraz na společenskou odpovědnost firemy jak k svému okolí tak k životnímu prostředí.

Kontakty

Přáslavice 335, 783 54 Přáslavice
Tel: +420 774 898 757

Články Flenexa plus

Vědecký přístup v akvaponii

Symbióza chovu ryb a pěstování zeleniny v uzavřeném systému, takzvaná akvaponie, je v Česku na vzestupu. Aby byl byznys nejen rentabilní, ale taky maximálně ekologický, je potřeba vybalancovat v systému křehkou rovnováhu, která by svědčila jak rybám, tak rostlinám. S řešením teď přišli vědci z VUT v Brně a z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR  (zkráceně CzechGlobe). S firmou Flenexa zmapovali tok živin v akvaponické farmě, navrhli model pro predikci chování systému a podle prvních laboratorních testů vytipovali řasy, které by měly pomoci high-tech farmaření zefektivnit. 

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce