Témata

Galika CZ

Obchodní a servisní společnost dodávající CNC soustruhy, brusky, obráběcí centra, elektroerozivní stroje a kalicí pece. Pro uvedené technologie zajišťuje servis, technologickou podporu a náhradní díly. Prodává obráběcí technologie a zařízení pro tepelné zpracování, poskytuje konzultace, školení a servis v oblastech působnosti.

Zastupuje v České republice tyto značky:

Index - soustružení
Studer - broušení na kulato
Blohm Jung – broušení na plocho
Hüller Hille – frézování
Schuster – vertikální soustružení
LITZ – soustružení, frézování
Reiden - frézování
Technica - broušení středových důlků
ONA - elektroerozivní obrábění
Microwaterjet - přesné řezání vodním paprskem
Forplan - jemné dokončovací operace odjehlením
Mikron – postupová obráběcí centra
Millutensil – tušírovací lisy
Codere, HTS – tepelné zpracování

Kontakty

U Pekárny 687/18, 779 00 Olomouc - Holice
Tel: +420 585 114 441

Sociální sítě


Články Galika CZ

Přesné brusky ze Švýcarska

Společnost Fritz Studer, výrobce strojů na broušení na kulato, uspořádala letos v únoru ve svém švýcarském sídle výroční tiskovou konferenci, na níž oznámila aktuální výsledky svého podnikání a představila některé nové produkty. Mezi více než 60 odbornými novináři z 20 zemí celého světa jsme byli i my. Jelikož tisková konference navazovala na celosvětové setkání partnerů a prodejců, potkali jsme se zde i se zástupci společnosti Galika CZ, která firmu Studer zastupuje na českém trhu.

C.O.R.E. – revoluce orientovaná na zákazníky

Průmyslová výroba budoucnosti je propojená. Klíčovou otázkou je konektivita strojů. Aby bylo vůbec možné síťové propojení realizovat a smysluplně ho využívat, musí být splněny různé požadavky. Tomuto trendu vychází vstříc technologie C.O.R.E. (Customer Oriented REvolution) společnosti United Grinding Group. Pro naše čtenáře tuto technologii přiblížil obchodní zástupce firmy Galika CZ Martin Fanta.

Laserová měřicí technologie
integrovaná do brusek

Dokončovací procesy na bruskách jsou často náročné na tolerance přesnosti rozměrů, tvarů a polohy, stejně jako na vysokou přesnost kvality povrchu. Ke splnění těchto požadavků mají společnosti často k dispozici empirické hodnoty. Zejména u maloobjemových sérií je však nutné vyhodnocování během procesu na stroji. Použití externích měřicích zařízení a z toho vyplývající korekce prodlužují dobu obrábění dílu. Ideální a nejvýhodnější jsou řešení, která lze použít flexibilně pro širokou škálu obrobků. Společnost Studer proto do svých hrotových brusek integruje laserové měřicí zařízení.

Flow Assembly - montáž přesných brusek

Každoroční setkání představitelů tří výrobců precizních rotačních brousicích strojů Studer, Schaudt a Mikrosa, kteří se scházejí se svými obchodními zástupci a partnery z celého světa, se konalo 19. 2. v sídle společnosti Friz Studer ve švýcarském Thunu. Na programu jsou vždy sdělení obchodních úspěchů za uplynulý rok a představení aktualit pro období následující. Letos byla představena zcela unikátní montážní linka Flow-Assembly.

Náročné broušení rovinných ploch a profilů

Stroji série Orbit rozšiřuje Blohm Jung svůj výrobní program o zcela nově vyvinutou konstrukční řadu.

Broušení válcových ploch

Nový CNC univerzální stroj pro broušení válcových ploch S41 brousí s podstatně vyšší přesností než jeho předchůdce. Díky elektrickým přímým pohonům najíždějí osy do pracovních poloh ještě rychleji a s větší přesností.

Nové trendy v profilovém broušení

U profilového broušení, stejně jako v jiných oborech, jsou stále vyšší požadavky na produktivitu, přesnost a snižování konečných výrobních nákladů. Z těchto důvodů výrobce brusek Blohm Jung investuje do vývoje nejmodernějších řešení, která v důsledku pomáhají jeho zákazníkům být konkurenceschopnější a držet se na špičce v oblasti přesného rovinného a profilového broušení.

Renesance přesného broušení

Tradice přesného broušení profilů v našich nástrojárnách sahají až do předválečné první republiky. Technologie přesného broušení slavila svoje největší úspěchy v padesátých a šedesátých letech. Následující desetiletí v souvislosti s nástupem elektroerozivního hloubení a drátového řezání otevřelo konstruktérům a technologům nevídané možnosti a způsobilo prakticky převrat v konstrukci forem a nástrojů. Současný trend v průmyslově vyspělých zemích jde však opačným směrem.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce