Témata

Index Werke

Se svými značkami Index a Traub je německá společnost Index-Werke, založena v roce 1914, jedním z předních světových výrobců CNC jednovřetenových a vícevřetenových soustruhů, dlouhotočných automatů a soustružnicko-frézovacích center. Skupina z německého Esslingenu má po celém světě 80 poboček a  pět výrobních závodů. Celkem zaměstnává přibližně 2 000 pracovníků.

V České republice ji zastupuje společnost Galika CZ.

Společnost Index-Werke v současnosti nabízí jeden z nerozsáhlejších sortimentů pro kompletní obrábění soustružených dílů, a to jak pro sériovou, tak pro kusovou výrobu. Od svého vzniku se společnost zaměřovala na vývoj a kvalitu, a stala se leaderem v oboru. V roce 1983 mělo světovou premiéru Index CNC soustružnicko-frézovací centrum a v roce 1985 jako první na světě představila firma CNC vícevřetenový soustružnický automat. Od roku 2002 nabízí multifunkční obráběcí centra, ve kterých lze integrovat různé obráběcí technologie do jednoho stroje. Kompletní obrábění na jednom zařízení znamená, že nejen kvalita a přesnost jsou vyšší, ale především výrobní náklady jsou nižší. Stejně tak jako firma dbá na vývoj, tak nepřipouští kompromisy v kvalitě. Důležité části strojů vyrábí na vlastních obráběcích strojích ve svých závodech v Německu.

1914 Založení firmy p. Herrmannem Hahnem

1971 40 000 jednovřetenových váčkových soustruhů

1983 světovou premiéru INDEX Přelomové CNC soustružnicko-frézovací centrum

1985 První CNC vícevřetenový soustružnický automat na světě

1997 Akvizice firmy TRAUB Drehmaschinen GmbH

2002 První CNC soustružnicko-brousící centrum na světě

2005 Světové první uvedení tzv. virtuálního obrábění

2006 3 000 vícevřetených váčkových automatických soustruhů

2013 Světové první uvedení platformy Industry 4.0 (iXpanel)

2016 Světově nejúspěšnější aplikace paralelní kinematiky s více než 1 700 instalací soustružnických center (C-typ)

2018 Aplikace iXworld - svět digitální integrace

Kontakty

Plochinger Straße 92, D-73730 Esslingen
Tel: +49 711 3191-0

Sociální sítě

Facebook: @indexwerke
Instagram: @indexwerke
YouTube: @INDEXTRAUB
LinkedIn: @indextraub

Články Index Werke

Inspirace pro úspěšné obrábění

V tradičním dubnovém termínu se v německém Reichenbachu konaly dny otevřených dveří společnosti Index Werke, která vyrábí stroje značek Index a Traub. Opět po roce jsme v doprovodu pánů Michala Kaláče a Lumíra Dufka ze zastupující společnosti Galika měli možnost na vlastní oči vidět novinky, které si společnost pro své návštěvníky připravila.

Univerzální stroje pro efektivní obrábění

Tato reportáž nás zavedla do Českého Krumlova, kam jsme se do výrobního závodu společnosti Linde Pohony vypravili na setkání se zástupci německého výrobce obráběcích strojů značky Index, firmy Index-Werke. Přítomen byl i obchodní zástupce olomoucké firmy Galika CZ, která na náš trh tyto stroje dodává a zajišťuje jejich servis.

Mnohem více než jen soustružení

Až bude veletrh AMB od 13. do 17. září 2022 již po dvacáté místem setkání odborníků na obrábění kovů, bude tam i Index se svým rozsáhlým sortimentem produktů.

Dvě značky strojů pod jednou střechou

V posledním dubnovém týdnu jsme dostali od výrobce CNC soustružnických strojů Index-Werke možnost navštívit v německém Reichenbachu jeden z jeho šesti výrobních závodů, prohlédnout si výrobní prostory a zúčastnit se dnů otevřených dveří. K vidění byly po dvouleté pauze působivé živé ukázky na mnoha strojích, ale také řada automatizačních řešení a nejnovější vývoj digitálních řešení iXworld, Našimi průvodci mezi stroji byli Michal Kaláč ze společnosti Galika CZ, která v České republice zajištuje prodej a servis strojů Index a Traub, a také Richard Pokluda, přímý obchodní zástupce společnosti Index-Werke.

Modernizovaný dlouhotočný automat

Dlouhotočný soustruh Traub TNL12 s 13mm průchodností vřetena představoval po mnoho let špičku ve své třídě. Tam, kde jeho předchůdce nastavoval standardy, druhá, nově vyvinutá generace TNL12 upevňuje svoji pozici průkopníka zvýšenou produktivitou, flexibilitou a nižším nárokem na prostor.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce