Témata

Skupina K2

Holding IT firem vyvíjí a dodává na trh ERP systém K2 a K2 e-shop, první elektronický obchod, který uřídí celou firmu. Systém K2 se na firmu dívá jako na celek – jde o provázaný systém, nikoli pouze o soustavu modulů. Informační systém nabízí ve svém standardu širokou funkcionalitu podobně jako jiná krabicová řešení dostupná na trhu. Každá část ERP systému K2 je však navržena s ohledem na možnost provádět speciální úpravy přesně na míru každé společnosti.
V oblasti vývoje a implementace informačního systému firma nabízí kompletní portfolio služeb – stará se o vývoj, implementaci i následný servis systému. Kromě toho má firma také vlastní tým hardwarových specialistů a techniků a provozuje vlastní moderní datové centrum.

Kontakty

Koksární 1097/7, 702 00 Ostrava - Přívoz
Tel: +420595135110

Sociální sítě

Facebook: @k2tym
Instagram: @k2tym
LinkedIn: @k2-atmitec

Články Skupina K2

Dělejte to jinak: Nejúčinnější látka z mořských řas? Češi našli recept

Pozoruhodný příběh píše na okraji Českého ráje rodinná firma Aveflor. Společnost, která se po léta zabývá výrobou aerosolových a kapalných produktů či gelů, má dnes na dosah "zázrak": látku astaxanthin, jejíž výrobu si nechala ve spolupráci s Akademií věd České republiky patentovat.

Mistři robotiky mění vedení

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým výkonným ředitelem společnosti Sluno se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software. Co znamená prohloubení spolupráce mezi dvěma předními ostravskými IT společnostmi? A jaké má nové vedení společnosti Sluno nejbližší plány?

Dělejte to jinak: Jak na zásadní změnu výroby?

Neexistuje moc nevděčnějších výrobních oborů, než je textilní výroba. A tak jedna z dřívějších perel československého byznysu v posledních desetiletích strádá a jen těžko dokáže odolávat konkurenci levných asijských dodavatelů. S chmurami však za Markem Heřmanským ze společnosti Svitap nechoďte.

Dělejte to jinak: Už řídíte výrobu odkudkoliv?

Práce ve výrobě je mimořádně konzervativní. Zatímco vaši kolegové na manažerských pozicích mluví o home office, remote worku nebo work-life balance, vy jako výrobní ředitel sníte o tom, že vaši lidé dorazí včas do práce a udělají alespoň ten kus práce, na kterém jste se domluvili. To je vaše maximum možného. Vaše každodenní malá radost, že váš den proběhl víceméně tak, jak jste jej naplánovali. Ale i tady se zablýskalo na časy.

ERP nově dosažitelné odkudkoliv

Skupina K2 uspořádala na začátku listopadu v brněnské Redutě výroční konferenci Status, která je určena majitelům a manažerům firem. Plnému hledišti brněnského divadla byla již tradičně představena nová verze informačního systému K2, která opět dostala krásné ženské jméno - Alba.

Dělejte to jinak: Průnik ERP a IoT ve výrobní revoluci

Vstupte do revoluční éry průmyslové transformace, kde se reálný svět prolíná s digitální realitou ve prospěch efektivity a inovace. Uprostřed této evoluce stojí dva hlavní hráči: ERP (Enterprise Resource Planning) a technologie Internet of Things (IoT). Tato synergická aliance nejen přináší novou dimenzi do průmyslových procesů, ale také otevírá dveře k mnoha možnostem vyhodnocování a optimalizace výroby.

Dělejte to jinak: Kalkulace – klíč k lepšímu řízení nákladů

V podnikovém prostředí je pečlivé řízení nákladů klíčovým faktorem pro úspěch. Je zkrátka důležité přesně vědět, kolik který výrobek stojí, a to ideálně v průběhu času, protože se v současné dynamické době náklady na všechno takřka denně mění. ERP systém je pro zjišťování nákladů ideální.

Sedmý ročník konference STATUS

Kam míří české podnikání v turbulentních časech? Jak se mění výroba? Co trápí výrobní firmy? V jaké fázi je tolikrát zmiňovaný průmysl 4.0? Kde hledat talenty, a jak pracovat s nastupují generací zaměstnanců? Kde hledat prostor pro růst v době digitální transformace, robotizace, automatizace?

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce