Témata

Penta Trading

Penta Trading je ryze česká firma s 30letou tradicí. Dnes ve stovkách českých a slovenských firem používají stroje Fanuc a Exeron s technologií EDM a HSC dodané a servisované Pentou. Již více než 15 let vyvíjí a vyrábí vlastní elektroerozivní hloubičky a řídící systémy Penta CNC. Společnost, jako dlouhodobý lídr na poli dodávek špičkových technologii, také implementuje ověřená řešeni pro automatizaci a robotizaci zejména elektroerozivních obráběcích strojů a frézovacích center.
V současnosti má firma dceřinou společnost na Slovensku, zákazníky na pěti kontinentech celého světa a dohromady kolem padesáti zaměstnanců.

Kontakty

Michelská 18/12a, 140 00 Praha 4
Tel: 241 480 232

Sociální sítě


Články Penta Trading

Trendy pro MSV: Sofistikované technologie obrábění

Mezinárodní strojírenský veletrh 2021 byl velmi úspěšný. Nyní je již na dosah další ročník a s ním se připravuje i řada vystavovatelů. Pro náš seriál vybíráme ty nejfundovanější z nich, abychom se jich zeptali na zajímavosti a trendy v jejich oborech. Tentokrát jsme oslovili Pavla Matošku, majitele společnosti Penta Trading.

Hloubička s automatizací
zvýšila přesnost výroby

Přestože se pojmy jako Průmysl 4.0, automatizace či robotizace setkáváme již roky, jen málo firem tyto trendy uvádí v život. Prostějovská nástrojárna a lisovna z termoplastických materiálů KP-Kopro se zaváděním automatizace neotálí a díky tomu se dívá optimisticky do dalšího období. Zeptali jsme se majitele společnosti, pana Daniela Hrubana, jak s odstupem jednoho roku od uvedení do provozu hodnotí proces implementace automatizované buňky v nástrojárně společnosti a přínosy pro firmu.

Technický seminář, praktické ukázky a let vrtulníkem

V letošním roce oslaví společnost Penta Trading 25 let na českém trhu. A protože nikdo neslaví rád narozeniny sám, uspořádala firma pro své zákazníky odborný seminář, který byl doplněn o zážitkovou odpolední část. Na oslavě byla představena nová pobočka v Ivančicích, kde byly také prováděny praktické ukázky na strojích a jednatel společnosti Pavel Matoška, vášnivý letec, měl pro zájemce jako dárek let helikoptérou, kterou dokonce osobně pilotoval.

Nekonvenční technologie v českém pojetí

Modré logo tvaru vyhloubené korunky společně s nápisem První housle v elektroerozi, to vše orámováno tóny filharmonika Karla Šelmeczi ‒ taková je na první pohled firma Penta Trading. Úsudek si však nedělejme jen z grafického vizuálu a vjemu, ale podívejme se, co za tímto marketingovým tvrzením stojí.

Efektivní hloubení a výroba elektrod

Před několika lety, kdy úroveň HSC frézek a nástrojů stoupla natolik, že umožnila efektivně frézovat také kalené materiály, se výrobci a dodavatelé elektroerozivních hloubiček začali obávat o budoucnost "své" technologie. Aby zamezili poklesu obratu i zisku, většina z nich rozšířila svoje portfolio o stroje na HSC frézování.

Tři nové drátové řezačky v Lounech

Technologické centrum elektroeroze (TCE), divize společnosti Penta Trading, spol. s r. o., slouží svým zákazníkům již více než 10 let. Účelem vybudování TCE v Lounech byla podpora prodeje strojů, získávání a kumulace technologického know-how a školicí činnost. Neméně logickým byl ale také požadavek vedení společnosti Penta Trading, aby si centrum na svůj provoz samo vydělalo.

Sedmiosé drátové řezání

Schopnost řezání dílů, kde úhel je větší než 45 stupňů a během řezu se mění – takto stručně formulovala společnost Desko hlavní požadavek na novou drátovou elektroerozivní řezačku.

CNC elektroerozivní hloubička tuzemské provenience

Firma Penta Trading představila svou vlastní elektroerozivní hloubičku Penta CNC. Jedná se o plně vybavený CNC elektroerozivní stroj, který je technologiemi erodování, rychlostí, kvalitou obrobeného povrchu a opotřebením elektrod zcela srovnatelný se světovou špičkou.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce