Témata

Škoda Auto

Největší česká automobilka sídlí v Mladé Boleslavi už déle než 125 let. Všechno začalo v prosinci roku 1895, kdy mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement společně sestavili první jízdní kolo, vlastenecky pojmenované Slavia. O pár let později, v roce 1899, společnost Laurin a Klement začala s výrobou motorek a úžasně se jim dařilo. Po pár experimentech představili v roce 1905 své první auto. V roce 1925 se společnost přejmenovala na Škoda. Dnes je akciová společnost Škoda Auto členem skupiny Volkswagen, má po celém světě 35 000 zaměstnanců a věnuje se vývoji, výrobě a prodeji automobilů, komponentů, originálních dílů a příslušenství značky Škoda a poskytování servisních služeb.

Kontakty

tř. Václava Klementa 869, 29301 Mladá Boleslav
Tel: +420 326 811 111

Sociální sítě

Facebook: @skoda.cz
Instagram: @skodacr
Twitter: @skodacz
LinkedIn: @skoda-auto

Články Škoda Auto

Budoucnost automobilového průmyslu

Evropská komise představila v červnu tohoto roku klimatický balíček, kde se mimo jiné uvádí, že prodej nových aut na benzinový či dieselový pohon bude možná od roku 2035 vyloučen. Omezení se mají týkat už roku 2030, kdyby se měly emise z automobilů omezit o 55 % proti dnešním hodnotám. Zda je světový automobilový průmysl na tak zásadní transformaci připraven, jsme se zeptali člena představenstva společnosti Škoda Auto Martina Jahna.

Inovace v obrábění pomáhají automobilce

Navštívili jsme závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí, kde se vyrábějí automatické převodovky pro vozy všech značek koncernu Volkswagen. Jeden z nejmodernějších výrobních závodů koncernu se může pochlubit nejnovějšími technologiemi a vysokou měrou automatizace, i zde je však prostor pro zvyšování efektivity výroby. Během návštěvy jsme se seznámili s jedním z úspěšných projektů spolupráce s dodavatelem obráběcích nástrojů, firmou Seco Tools. Výsledkem projektu je optimalizace obrábění konkrétního dílu.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce