Témata

VOPSS Řepeč

Společnost vyrábí a opravuje přesné strojírenské součástí. Jedná se o rodinnou firmu s velmi vysokou kompetencí ve finální fázi výroby přesných strojírenských součástek – broušení. Od přesného broušení je již krok k definování a výrobě přesného ložiskového uložení rotačních součástí a také k opravám – renovacím vřetenových jednotek pro obráběcí stroje. VOPSS opravuje jak mechanická vřetena, tak i elektrovřetena od prakticky všech výrobců. Další významnou činností firmy je provádění prediktivní diagnostiky vřeten obráběcích strojů i strojů jako celku. Firma poskytuje i servisní služby. Na základě požadavků zákazníků na vřetena s vyššími parametry do současných strojů vyvíjí firma ve spolupráci s výzkumným centrem RCMT nové vřetenové jednotky, které budou průběžně během provozu monitorovány.


Články VOPSS Řepeč

Starejme se o své stroje jako o své tělo

Necelých 20 kilometrů jihozápadně od Tábora se nachází Řepeč. V této obci s necelými třemi stovkami obyvatel sídlí strojírenská společnost VOPSS Řepeč, kterou před 10 lety založil kovosviťák Vladislav Čítek se svým synem. Specializují se na repase a výrobu vřetenových jednotek. Pro jejich maximální životnost doporučují svým zákazníkům chladicí kapaliny Blaser. Tato spolupráce byla důvodem naší reportáže v překrásném místě jižních Čech v povodí řeky Lužnice.

Základem efektivní výroby je spolehlivý stroj

Srdcem každého obráběcího stroje je vřetenová jednotka. Na její správné funkci závisí přesnost, kvalita a produktivita obrábění. Stejně jako každá jiná strojírenská komponenta podléhá vřetenová jednotka opotřebení. Monitorováním stavu vřetenové jednotky lze předejít jejímu nevratnému poškození a významně snížit náklady na opravu, případně výměnu.

Když brousit je skutečné umění

Psal se rok 1993, když se dva kolegové elektrikáři, Ing. Jan Hlinka a Ing. Václav Požárek, rozhodli, že již nezůstanou ve firmě, která se po sametové revoluci přeorientovala na výrobu zbraní. V Radošovicích u Strakonic poté založili firmu vlastní. Nazvali ji HiPo.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce