Témata

VÚTS

Již od založení je VÚTS jedinečná výzkumně-vývojová společnost, která do průmyslového prostředí úspěšně přenáší nové technologie a metody, implementuje nejnovější výsledky výzkumu a vývoje do praxe a nabízí svým zákazníkům inovativní řešení. Je jedním z nejmodernějších výzkumných center v České republice zaměřených na potřeby průmyslu, které poskytuje rozsáhlé portfolio služeb a produktů - od výzkumně-vývojové činnosti, konstrukční činnosti až po výrobu strojů a technických zařízení.

Kontakty

Svárovská 619, 46001 Liberec XI-Růžodol I
Tel: +420 485 301 111

Sociální sítě


Články VÚTS

Nové výzvy pro Národní centrum kompetence Strojírenství

Národní centrum kompetence Strojírenství je jedním z úspěšných projektů Technologické agentury ČR zaměřených na podporu dlouhodobé spolupráce mezi výzkumnou a aplikační sférou s cílem realizovat kvalitní aplikovaný výzkum a vytvářet poznatky s vysokým potenciálem pro přímé uplatnění v praxi.

Robotická paletizace s určením cílové polohy

V posledních letech získává průmyslová automatizace stále silnější význam a dostává se jí větší pozornosti. Přispívá k tomu požadavek na vyšší produkci výrobních a manipulačních strojů, nižší náklady, uživatelský komfort, všestrannost i situace na trhu práce, kde je významný nedostatek kvalifikovaných lidských zdrojů.

České stroje pro neuvěřitelné tkaniny

Tkaní na principu tryskového prohozu, převratný způsob zpracování skleněných vláken či strojové 3D distanční tkaní, které je hitem dnešního textilního průmyslu... To vše, ale nejen to, jsou oblasti, jimiž se na výzkumné bázi zabývají lidé ze společnosti VÚTS, která se v 90. letech minulého století transformovala z Výzkumného ústavu textilních strojů na akciovou společnost. O skutečně neuvěřitelných strojích z jejich dílny jsme si povídali s prof. Ing. Miroslavem Václavíkem, CSc., generálním ředitelem.

Výzkumníkem smysluplně a zodpovědně

Vyslovíte-li mezi textiláky na celém světě pojem „tryskové tkaní“, bude více než pravděpodobné, že všichni budou vědět, o jakou technologii se jedná. Pokud se jich však optáte, zda vědí, kde a kým byla tato revoluční metoda tkaní vynalezena, kdy je nit namísto hlučného člunku unášena miniaturním proudem vody či vzduchu, se znalostí odpovědi se již tak často nesetkáte. Vám nezasvěceným prozradím, že tato převratná metoda, která zvýšila produktivitu výroby tkanin o minimálně sto procent, se zrodila ve Výzkumném ústavu textilních strojů v Liberci začátkem šedesátých let minulého století v hlavě Vladimíra Svatého, po jehož boku později stál Miroslav Václavík.

Národní centrum kompetence Strojírenství

Na konci dubna proběhla v Ballingově sále Národní technické knihovny v univerzitním kampusu ČVUT v Praze slavnostní část Závěrečného oponentního řízení projektu Národní centrum kompetence Strojírenství, který byl podpořen z Programu Národní centra kompetence 1 Technologické agentury České republiky. 

Inovace ve strojírenství

Stroje na výrobu nanovláken či 3D textilií, medicínské technologie a kybernetické nebo robotické systémy. Všechna tato chytrá řešení jsou pouze střípky pokročilého strojírenství. Národní centrum kompetence Strojírenství (NCK Strojírenství) je jedním z projektů podpořených TA ČR, který představuje unikátní spolupráci 29 partnerů z řad špiček českého strojírenství. Díky spolupráci a sdílení know-how vzniklo dosud 55 dílčích projektů a dalších 135 konkrétních výsledků vznikne do konce letošního roku.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce