Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Engel CZ fórum představilo chytrá řešení pro lisovny

Engel CZ fórum představilo chytrá řešení pro lisovny


23.05.2019

Společnost Engel CZ uspořádala ve dnech 16. a 17. května ve svém pražském sídle zákaznickou konferenci Engel CZ fórum 2019 zaměřenou na uživatele svých vstřikovacích lisů. Program konference byl po oba dny totožný a každý den se jej zúčastnilo kolem 30 hostů.

Setkání zahájil Petr Stibor, prezident společnosti Engel pro východní Evropu.

Dopolední prezentace proběhly v nových školicích prostorách ve 3. patře firemní budovy a byly zaměřeny na aplikace moderních technologií v lisovnách. Současně představily i pohled společnosti Engel na problematiku Průmyslu 4.0, která v jejím pojetí nese označení inject 4.0. Jako praktické příklady byla představena „chytrá“ řešení, která umožňují zvýšení stability vstřikovacího procesu nebo monitoring strojů a prediktivní údržbu. Dalším tématem byl MES systém pro řízení a optimalizaci výroby. Poslední prezentace byla zaměřena na téma kvality hydraulických olejů pro vstřikovací lisy.

Plány společnosti Engel představil Andrej Černý.

Dopolední prezentace proběhly v nových školicích prostorách. V popředí robot viper.

Odpolední část programu patřila třem workshopům, během nichž lektoři zodpověděli i řadu dotazů vyplývajících z každodenní praxe. Jejich témata zahrnovala například řešení iQ flow control pro řízení temperačních procesů a iQ weight control pro automatickou kompenzaci odchylek ve vstřikovacím procesu, dále automatizační řešení s využitím robotů easix a viper, poslední představil MES systém authentig a portál e-connect pro monitoring stavu strojů.

Workshop u stroje e-victory 50 na téma chytrých řešení pro vstřikovací stroje

Buňka pro školení o automatizaci s využitím robota easix

Workshop o MES systému authentig a portálu e-connect

Podrobnější informace o konferenci najdete v článku v připravovaném vydání MM Průmyslového spektra č. 6.

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: