Témata
Reklama

Ekologické čisticí utěrky jako služba

Pronájem opakovaně použitelných tkaných čisticích utěrek od společnosti Mewa Textil-Service představuje (ve srovnání s běžně používanými jednorázovými čisticími prostředky) úsporu času i nákladů při údržbě strojů. Navíc jsou tyto utěrky šetrnější k životnímu prostředí.

Jedním z důležitých trendů současnosti je odklon od jednorázových výrobků. Na popularitě získávají oběhové hospodářství a systémy opakovaného využívání výrobků s dlouhou životností. Tento trend se projevuje i v oblasti čisticích prostředků. Ekologicky šetrné řešení nabízí společnost Mewa, jež je poskytovatelem textilních služeb.

Reklama
Reklama

Společnost Mewa dodává firmám v průmyslu a obchodu opakovaně použitelné čisticí utěrky s hygienickým certifikátem. K dispozici jsou textilní utěrky na hrubé znečištění, jako jsou oleje, tuky, barvy nebo rozpouštědla, v nabídce jsou však také varianty pro jemné čištění povrchů ve vysoce citlivých pracovních oblastech. Utěrky tak najdou uplatnění v různých odvětvích a v různých firmách.

Čisticí utěrky Mewa v praktickém systému pronájmu udržují čistotu v průmyslových a řemeslných podnicích, na rozdíl od jednorázových ale nezatěžují životní prostředí. (Zdroj: Mewa)

Praktický systém pronájmu a kontejnery

Čisticí utěrky Mewa jsou k dostání výhradně k pronájmu. To znamená, že dodavatel se postará také o vyzvednutí, přivezení a vyprání utěrek. Opotřebované utěrky se automaticky vymění za nové. Jestliže firma tuto službu využije, nestará se ani o likvidaci odpadu, ale ani o to, jak znečištěné utěrky před novým použitím správně a šetrně vyprat. Vše je v režii dodavatele služby, který navíc zajistí, aby měl uživatel stále po ruce potřebné množství čistých utěrek.

K systému čisticích utěrek patří hermeticky uzavíratelné a prostorově úsporné bezpečnostní kontejnery SaCon, v nichž se utěrky pro opakované použití skladují a převážejí. Čisté utěrky jsou dodávány v uzavřeném kontejneru, v němž jsou také skladovány. Kontejnery jsou pojízdné a stohovatelné a jsou certifikovány jako obal na nebezpečné látky, navíc jejich vzduchotěsný obal brání vzniku požáru. Kontejner se znečištěnými utěrkami si převezme servisní řidič a odveze je zpět do závodu Mewa, kde jsou utěrky před dalším použitím ekologicky vyprány. Tento cyklus lze v případě vysoce absorpčních utěrek Mewa opakovat až 50krát. Služba tak významně přispívá ke snižování produkce odpadu.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Mewa. Zpracováno redakcí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit