Témata
Reklama

První simulátor vyrobený v divizi Saabu ve Slavkově

Společnost Saab Czech úspěšně dokončila simulátor vrtné věže ve spolupráci se svým zákazníkem Huisman Konstrukce ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku. Společnost Saab tímto krokem dokončila první virtuální simulátor, který byl vyroben v nové divizi ve Slavkově u Brna.

Projekt zahrnuje simulátor vrtné soupravy LOC400. Simulátor se skládá z repliky kabiny operátora, včetně řídícího pultu se všemi ovládacími prvky, jako u reálného zařízení. Výhled z oken kabiny je řešen tříkanálovým projekčním systémem se zpětnou projekcí, který je doplněn snímáním pozice hlavy operátora. V závislosti na pozici hlavy se pak v reálném čase mění pozorovací úhly, což umožňuje pohled i do míst, které ze základní pozice operátora nejsou vidět.

Reklama
Reklama
Obr. Dále je simulátor vybaven pracovištěm instruktora a televizní obrazovkou pro lepší prezentaci detailů simulace pro přísedící školené operátory.

Společnost Huisman dodala v posledních letech dvě soupravy LOC 400, jako následovníky předchozí soupravy LOC 250. LOC 400 je extrémně kompaktní souprava určená pro vrtání produkčních vrtů na těžbu uhlovodíků a geotermálních vrtů. Svou nosností umožňuje teoretický dostup až 6 000 metrů.
Souprava je vybavena také pro vrtání moderní metodou "Casing while drilling", která je při vrtání ve známém horizontu efektivnější než konvenční vrtání. Pro přesuny mezi jednotlivými vrty lze soupravu snadno rozebrat na jednotky o velikosti ISO kontejnerů, takže přeprava je jednodušší a levnější než u klasických souprav.

-rn-

Zdroj: saabczech.cz

Reklama
Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit