Témata
Reklama

Robotické aplikace na veletrhu Amper 2020

Firma Schunk, která letos slaví 15leté výročí působení na českém trhu, se zúčastní veletrhu Amper na brněnském výstavišti již popáté.

Reklama
Reklama
Toto a mnohé další od firmy Schunk bude k vidění v pavilonu V, na stánku 5.09.

Představí zde rekordní počet pohyblivých robotických aplikací, na kterých bude k vidění široká škála koncových efektorů, které lze snadno nasazovat a vyměňovat pomocí rychlovýměnného systému Schunk SWS. Z koncových efektorů předvede například dvouprsté paralelní chapadlo WSG, které je specifické svým citlivým úchopem a vysokým zdvihem. Kolaborativní chapadlo EGH, které je vhodné pro uchopování a přemisťování malých a středně velkých obrobků a Co-act EGP-C, což je certifikované kompaktní dvouprsté paralelní chapadlo opatřené ochranným krytem proti nárazu, které pokrývá široké spektrum využití – od montáže malých dílů v elektronickém a spotřebním průmyslu, až po montážní aplikace v automobilovém sektoru. Dále silové a momentové senzory - extrémně kompaktní šestiosý silový a momentový senzor FT, který umožňuje přesné měření zatížení až +/- 2 800 N a 120 Nm s minimálním požadavkem na prostor. Je vhodný především pro roboticky řízené aplikace v průmyslové výrobě, v testovacích a zkušebních aplikacích, stejně jako v chirurgii. Kompaktní silový a momentový senzor FT-AXIA, který byl koncipován především pro použití na lehkých a malých robotech. Třešničkou na dortu bude antropomorfní pětiprstá ruka SVH, která je k dispozici v levé nebo pravé variantě. Co se týče schopnosti úchopu, neliší od lidské ruky. Díky pohyblivým dílům s celkem devíti pohony umí provádět různé uchopovací pohyby s vysokou citlivostí. Elastické uchopovací plochy zajišťují spolehlivé uchopení předmětů, elektronika je kompletně integrována v zápěstí.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.

Reklama
Firmy
Související články
Od robotiky po digitální služby, aneb Kuka na Hannoverském veletrhu

Výjimečný veletrh ve výjimečné době, takový je online veletrh Hannover Messe 2021 zaměřený na budoucnost automatizace. Společnost Kuka se na něm prezentuje řadu aktuálních témat o technologiích budoucnosti – od robotiky po digitální služby, od řešení a regulátorů až po software a inteligentní systémy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit