Témata
Reklama

Separace úkapového oleje

Tento proces je jeden ze zásadních kroků pro dosažení nejen prodloužení životnosti potřebných parametrů chladicí emulze, ale zejména udržuje pracovní prostředí zdravé a čisté.

Velmi často je vidět na povrchu chladicí emulze v nádržích různých velikostí vrstvičku úkapového oleje, který funguje jako folie pod kterou se pěkně v teple daří bakteriím. Ty nejen, že degradují vlastnosti chladicí emulze, ale také významně přispívají k poškozování zdraví pracovníků.

Po příchodu do takového provozu je ihned možnost cítit nepříjemný zápach a pracovníci si stěžují na časté alergie, ekzémy a po delší expiraci mají i potíže s dýchacími cestami a pokašlávají.

Stroj Freddy TOS velmi jednoduše a účinně separuje do nádob úkapový olej sebraný z povrchu v nádrži pomocí plováku i pokud je hladina neklidná. Při průchodu UV segmentem navíc průběžně likviduje bakterie a takto upravenou čistou chladící emulzi vrací zpět do nádrže.

Reklama
Reklama
Funkci stroj Freddy TOS rádi předvedou přímo ve vašem provozu pracovníci společnosti Biko.


Jelikož jeho provoz je po nastavení a zprovoznění pak již bez obsluhy a čerpadlo je poháněno vzduchem, je možné takto nechat stroj tzv. klapat tak dlouho, než bude dosaženo potřebné čistoty emulze v nádrži.

-hb-

Reklama
Firmy
Související články
Digitální dvojče v tabákovém průmyslu

Projekt monitoringu procesů a efektivního využití manipulační techniky a personálu připravuje firma PST CLC ve společnosti Philip Morris ČR. Digitální dvojče od externího dodavatele bude na vybraných pracovištích v Kutné Hoře aplikováno na sklad hotové výroby a na sklad přímého materiálu. Projekt bude zahájen v průběhu léta.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit