Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Czech Space Week ukáže přínosy kosmických technologií

Czech Space Week ukáže přínosy kosmických technologií

Suchý zip, aku nářadí, družicové navigační systémy. To jsou ty nejznámější příklady využití kosmických technologií v běžném životě. Jak kosmické technologie ovlivňují a do budoucna ještě mohou ovlivňovat běžný život každého z nás, ukáže v Praze a Brně Czech Space Week, týden plný akcí pro odbornou a širokou veřejnost. Koná se od 9. do 18. listopadu 2018.

Konference k 10 letům členství České republiky v Evropské kosmické agentuře (ESA) za účasti zahraničních hostů, první český kosmický průmyslový veletrh, hackathon a kosmický job fair pro studenty, dny otevřených dveří pražského sídla Agentury pro evropský globální družicový a navigační systém (GSA) v Praze nebo koncert filmové sci-fi hudby. To jsou jen některé z přibližně dvaceti akcí, kterými chtějí Ministerstvo dopravy a agentura CzechInvest spolu s dalšími partnery přiblížit kosmické aktivity a jejich přínos pro vědu, podnikání, ale i každodenní život odborné i široké veřejnosti.

Czech Space Week pořádá Ministerstvo dopravy, Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a ESA BIC Prague jako vyvrcholení oslav českého kosmického roku Czech Space Year 2018, roku řady významných českých kosmických výročí – prvního letu československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru, vypuštění první československé družice Magion 1 do vesmíru a vstupu České republiky do Evropské kosmické agentury (ESA).

Generálním partnerem Czech Space Week je OHB. Hlavními partnery jsou Thales Alenia Space, Honeywell, IBM a S.A.B. Aerospace. Partnery jsou hlavní město Praha, Úřad vlády ČR, Technologické centrum Akademie věd ČR, ESERO, Space Job Fair, European Space Talks, Vesmír pro lidstvo, Agentura pro evropský globální družicový a navigační systém (GSA), Hvězdárna a planetárium Brno a Jihomoravské inovační centrum. Mediálními partnery jsou Svět průmyslu, czechcrunch.cz, kosmonautix.cz a EkonTech.cz.

Podrobný program Czech Space Week na http://www.czechspaceyear.com/czech-space-week/.
 

Používáme je takřka denně, jen o tom mnohdy nevíme

•    Czech Space Week se koná ve dnech 9. – 18. 11. 2018
•    v Praze a Brně se uskuteční na 2 desítky akcí pro odbornou i širokou veřejnost
•    v roce 2018 ČR slaví:
-    40. výročí prvního letu československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru
-    40. výročí vypuštění první československé družice Magion 1 do vesmíru
-    10. výročí vstupu do Evropské kosmické agentury (ESA)

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: