Témata
Zdroj: Mewa

Čištění součástek pomocí ekologických mycích stolů

V dílnách nebo výrobnách je biologické čištění nástrojů a kovových dílů nejlepší alternativou k běžným studeným čističům. Ty jsou silně cítit a obsahují nebezpečné látky, které bývají zdravotně i ekologicky závadné. Společnost Mewa zde jako poskytovatel služeb nabízí ideální řešení v podobě mnohostranně využitelných mycích stolů Mewa Bio-Circle.

Reklama

Systém Mewa Bio-Circle pracuje s čisticí kapalinou, která je založena na vodní bázi, a která tedy neobsahuje žádná toxická ani vysoce hořlavá rozpouštědla.

Mycí stůl Mewa Bio-Circle je k dostání v praktickém servisu pronájmu. Zákazníci mají na výběr z modelů Mewa Bio-Circle Mini GT a Mewa Bio-Circle Maxi GT. (Zdroj: Mewa)

Biologické čištění zajišťují přírodní mikroorganismy

Nečistoty na nástrojích nebo kovových dílech jsou efektivně odstraněny šetrným způsobem a bez škodlivých chemických výparů. Při čištění se používají přírodní mikroorganismy, které rozkládají tuky, maziva a oleje.

Reklama
Reklama

Mycí stůl lze použít všude tam, kde je potřeba bezpečně a ekologicky vyčistit silně znečištěné nástroje. Systém Mewa Bio-Circle najde uplatnění dokonce i v potravinářském průmyslu, například pokud jde o odstraňování organických sloučenin, jako je cukr.

Mycí stůl Mewa Bio-Circle se štětcem se používá v dílnách a výrobnách k ekologickému čištění nástrojů a kovových součástek. (Zdroj: Mewa)

Praktický servis údržby pro bezproblémové využívání

Bezpečnost je vždy na prvním místě. Zaručuje ji také správné používání mycího stolu a jeho pravidelná údržba, která zahrnuje doplňování čisticí kapaliny, jakož i výměnu filtru a opotřebovaných dílů. Servis zajišťuje i smlouva o poskytování služeb Mewa, zahrnující i praktický systém údržby. Ta se provádí pravidelně v dohodnutých intervalech, každé čtyři nebo osm týdnů. Vadné díly jsou vyměněny obvykle do 24 hodin.

Reklama

„Po podpisu smlouvy pracovník servisu Mewa dodá a nainstaluje požadovaný mycí stůl a poté se staráme o jeho pravidelnou údržbu,“ vysvětluje Daniel Krause, projektový manažer a specialista odpovědný za oblast čištění dílů ve společnosti Mewa. „Aby byl stůl Mewa Bio-Circle ještě ekologičtější, testujeme v současné době ve zkušební fázi nový, opakovaně využitelný filtr. Ten by se pak měl po úspěšném zkušebním procesu používat u zákazníků společnosti Mewa po celé Evropě.“

Čisticí kapalina na vodní bázi obsahuje přírodní mikroorganismy, chrání pokožku a životní prostředí. (Zdroj: Mewa)

Mycí stoly Mewa Bio-Circle Maxi GT a Mewa Bio-Circle Mini GT

Zákazníci si mohou vybrat ze dvou modelů mycích stolů: model Bio-Circle Maxi GT s pracovní plochou 811 x 520 mm a volitelně s kolečky a model Bio-Circle Mini GT s pracovní plochou 700 x 480 mm, který je kolečky vybaven standardně. Oblast využití zahrnuje dílny, průmyslovou výrobu a potravinářský průmysl.

Technické údaje:

• hmotnost: 45 kg ( Bio-Circle Mini GT) nebo 55 kg (Bio-Circle Maxi GT);
• nosnost: 100 kg (Mini GT) nebo 250 kg (Maxi GT);
• max. obsah: 100 litrů;
• příkon: cca 700 W;
• výkon čerpadla: 40 W při 380 l.h-1;
• teplota (nastavení z výroby): cca 41 °C;
• provozní teplota: 15–48 °C.


Katalog pracovního vybavení pro sezonu 2021/22

V novém vydání katalogu značek Mewa najdete na téměř 288 stránkách více než 10 000 produktů, které jsou potřeba při práci, včetně aktuálních modelů vybraných top výrobců nebo inovativních pracovních rukavic a bezpečnostní obuvi. Kompletní sortiment je k dostání také prostřednictvím online obchodu.

Katalog značek Mewa nabízí potřebné vybavení pro každé pracovní odvětví. Portfolio zahrnuje certifikované pracovní rukavice, bezpečnostní obuv, pomůcky na ochranu očí, sluchu, hlavy, dýchacích cest a pokožky, a hygienické produkty.

Nové vydání katalogu značek Mewa obsahuje přibližně 288 stran s více než 10 000 výrobky, které potřebujete při práci. (Zdroj: Mewa)

Sleva na novinky do konce listopadu

Na všechny nové výrobky v katalogu mají zákazníci při objednání do 30. listopadu 2021 10% slevu. Týká se to například bezpečnostní obuvi Albatros, která nedávno díky kombinaci pohodlí, sportovního vzhledu a vysoké ochrany obdržela ocenění German Innovation Award 21. Novinkou v řadě Mewa jsou také aktuální modely osvědčené série pracovních bot Elten Wellmaxx se silně odpruženou podrážkou.

Mewa dále rozšířila svůj sortiment v oblasti ochrany pokožky. Nabízí výrobky pro hygienu rukou od firmy SC Johnson, mimo jiné vysoce účinný dezinfekční prostředek na ruce InstantFoam Complete v praktickém dávkovači Touch Free. Pro ochranu dýchacích cest a zakrytí úst a nosu na pracovišti najdete v katalogu chirurgické roušky, respirátory FFP2 i jednorázové ochranné masky od společnosti 3M.

Kompetentní servis

Všechny dotazy rychle a kompetentně zodpoví odborně vyškolení zaměstnanci na servisním telefonu nebo e-mailem. Na mnoho produktů je možné na přání vytisknout nebo vyšít logo.
-mp-

Související články
Seminář průmyslového čištění

Odborné semináře průmyslového čištění poskytují odborníkům, provozním specialistům, technikům i řídicím pracovníkům českých a slovenských strojírenských firem prostor k seznámení s aktuálními světovými trendy.

Výzvy při lisování hliníku

Vzhledem k neustále se zvyšujícím požadavkům na snižování spotřeby paliv automobilovém průmyslu, musí výrobci hledat cesty ke snižování hmotnosti automobilů všech produktových řad. Vedle používání ocelí AHSS a UHSS jsou hliníkové slitiny velmi atraktivní a životaschopnou možností pro výrobce. Novější typy oceli mohou být zpracovány podobným způsobem původně používaným po generace. Hliníkové materiály mají mnoho výhod i nevýhod oproti oceli, které musí být pečlivě zváženy.

Čistý stlačený vzduch

Při přípravě stlačeného vzduchu hrají významnou roli dva klíčové faktory - vysoká dostupnost čistého stlačeného vzduchu a jeho příprava za rozumnou cenu. Nově vyvinuté syntetické kompresorové oleje se velmi dobře osvědčily v praxi. Dlouhá životnost oleje, vysoká účinnost a velmi nízký obsah oleje ve stlačeném vzduchu výrazně snižují provozní náklady.

Související články
Kompaktní filtrační jednotka pro nejtěžší aplikace

Pro odsávání olejových aerosolů a emulzní mlhoviny v kovoprůmyslu je dnes k dispozici dostatečné množství různých filtračních systémů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Jak odsávat a filtrovat olejové mlhoviny a emulzní aerosoly?

Je bezpochyby chvályhodné, že drtivá většina vedoucích pracovníků strojírenských firem, ve kterých se převážně pracuje s obráběcími stroji, klade v dnešní době velký důraz na kvalitní pracovní prostředí.

Pryč s olejem ve vodě

Málokdo očekával, že novým materiálem, který odstraňuje olej z vody, se stane nitrid bóru, známý spíše jako nástrojový materiál než jako sorbent. S objevem nečekané podivuhodné vlastnosti materiálu, který je modifikací kubického nitridu bóru cBN na vyměnitelné břitové destičky pro obrábění, nyní přišli australští a francouzští vědci.

Filtrace vzduchu při obrábění

V redakci se objevila informace o zajímavém projektu, který vznikl na základě dlouhodobější spolupráce mezi firmami Toshulin (známý a významný výrobce svislých soustruhů a svislých obráběcích center) a Wemac (úspěšná, ryze česká firma, působící v oblasti průmyslové filtrace vzduchu v kovoobrábění) a protože obě společnosti souhlasily se zveřejněním většiny technických detailů, rádi se s vámi o ně podělíme.

Odsávání aerosolů u velkých otevřených strojů

Často se setkáváme s tvrzením, že je prakticky nemožné efektivně odsávat velké, otevřené stroje a chránit tak jejich obsluhu před negativními účinky rozptýlené chladicí kapaliny - olejového nebo emulzního aerosolu.

Pronájem oblečení pro řemeslníky

Každý, kdo se pohybuje v odvětví řemesel, potřebuje pracovní oblečení přesně šité na míru danému prostředí. První otázka, která často vyvstává, je „pronajmout nebo koupit“? Nákup se zdá jako jednodušší a rychlejší řešení. Zapomíná se však na následnou logistiku: kdo špinavé oblečení vypere? Kdo se postará o opravu poškozených kalhot nebo bundy? A co se stane, když se bude muset přiobjednat oblečení pro nové zaměstnance? To vše může zařídit profesionální poskytovatel textilních služeb.

Mega trend: sdílení textilu

To, co bylo před 113 lety revoluční myšlenkou, je dnes pro mnohé celkem běžné. Používání čisticích utěrek v systému sdílení zaručuje nejlepší poměr ceny a výkonu, ale také čisté ekologické svědomí. Vyhazování průmyslových utěrek po jejich použití už nepřichází v úvahu. Zatěžuje životní prostředí a je ekonomicky neefektivní. Na principy sdílení se stále více spoléhají nejen soukromé osoby. Nový trend dorazil také do oblasti průmyslu a mezi živnostníky. Společnosti se raději více soustředí na své klíčové kompetence místo toho, aby se věnovaly managementu průmyslových textilií, jejich nákupu, skladování a praní.

Textilní servis pro české firmy

Společnost Mewa Textil-Service působí na českém trhu již čtvrt století. Ale nejen to je důvodem k ohlédnutí i pohledu do budoucnosti. Mewa k nám v polovině devadesátých let přišla s konceptem služeb, které si mezi zákazníky brzy získaly své pevné místo.

Způsoby testování čisticích utěrek

Čisticí utěrky Mewa používá 2,6 milionu pracovníků ve 123 000 podnicích z 21 evropských zemí. Společnost je vyrábí ve vlastní high-tech tkalcovně v hesenském Immenhausenu. Zde vzniká každou vteřinu pět nových utěrek (v roce 2015 jich bylo vyrobeno 109 milionů).

Bezpečnost práce v provozu

Kompetentní poradenství a prevence zaručují bezpečnost pro zaměstnance i zaměstnavatele. Společnost Mewa Textil-Management se v této oblasti zaměřuje nejen na vybavování firem ochrannými oděvy a prostředky, ale i na jejich opravy a údržbu.

Správná čisticí utěrka pro každou oblast použití

V průmyslu, tiskařských provozech, autoservisech a řemeslných provozovnách se denně používají tisíce utěrek. Jejich úkolem je udržovat nástroje, stroje a výrobní zařízení v čistém stavu.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit