Témata

Den Technologické agentury ČR

07. 11. 2024 – 07. 11. 2024

Praha, Historická budova Národního muzea
www.tacr.cz

Den Technologické agentury ČR vznikl v roce 2013 s cílem oceňovat nejlepší projekty aplikovaného výzkumu, jejichž řešení bylo financované ze státní podpory.

Program celé akce se skládá ze dvou hlavních částí, letos na téma 15 let TA ČR. Odborná část se zaměřuje na aktuální inovační výzvy a trendy. Tradičně do diskuze přispívají významní odborníci na dané téma ze zahraničí i tuzemska. Druhou navazující částí je slavnostní večer s podtitulem Galavečer inovací, v rámci nějž jsou oceněny jedny z nejkvalitnějších projektů aplikovaného výzkumu ve čtyřech kategoriích reflektujících ekonomický a společenský přínos výsledků projektů. Celý večer je protkán příjemnou atmosférou a originálním uměleckým vystoupením, za účasti představitelů businessové, akademické i státní sféry.


MM Průmyslové spektrum je mediálním partnerem této akce


Pořadatel

Technologická agentura TA ČR

Organizační složkou státu, která byla zřízena v roce 2009 zákonem č. 130/2002 Sb. o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Ustavení TA ČR bylo jedním z důležitých implementačních kroků Reformy systému výzkumu, vývoje a inovací. Technologická agentura ČR centralizuje státní podporu aplikovaného výzkumu a vývoje, která byla do té doby roztříštěna mezi velký počet poskytovatelů.

Číst dál