Témata

Konference ARaP 2023

13. 09. 2023 – 13. 09. 2023

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky
www.arap23.fai.utb.cz

Po čtyřleté přestávce se bude 13. září 2023 na půdě Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky konat 16. ročník konference věnované automatizaci, robotizaci a procesům ve výrobě.

Letošní ročník bude podle přání organizátorů závěrečným a je tedy přirozené, že jeho hlavním záměrem bude určité zhodnocení dosavadního vývoje v oblastech, na které se vždy orientoval, dále se samozřejmě bude orientovat na výhledy do budoucna a na společensko-diskusním setkání připomene přínosy minulých ročníků a spolupráce u příležitosti významného životního jubilea hlavního organizátora konferencí ARaP, profesora Bohumila Šulce.

Automatizace uplatňující se při řízení procesů technické povahy je společným motivem i pro letošní poslední ročník. S ohledem na zkrácenou jednodenní realizaci a okolnosti pro její uspořádání je kladen důraz na predikci dalšího vývoje automatizace, který je možno víceméně odhadnout ze současného stavu mezioborového propojení aktivit v této oblasti. Tyto v kombinacích různých, často nových, profesí mohou přinášet a přinášejí nové možnosti pro komplexní automatizaci a robotizaci, směřující k naplňování konceptu Průmysl 4.0.


MM Průmyslové spektrum je partnerem konference