Témata

Soutěž Brno Student Engineering Competition (BSEC)

22. 02. 2024 – 23. 02. 2024

VUT v Brně, FEKT
https://best.vutbr.cz/bsec/

Kreativní myšlenka, plán, realizace, konstrukce a už zbývá jen trocha umění prodat svůj nápad. To vše je součástí technické soutěže BSEC (Brno Student Engineering Competition), kterou pořádá studentská organizace BEST Brno.

BSEC je netradiční příležitost pro studenty, kteří si chtějí zkusit vyřešit skutečné problémy. Studenti budou pracovat ve tří nebo čtyřčlenných týmech. Zadání je vytvořeno ve spolupráci s renomovanými firmami. Záměrem soutěže je také zprostředkovat studentům bližší interakci se zástupci firem, kteří budou po dobu konání přítomni a budou odpovídat na otázky spojené se zadáním, nebo otázky týkající se jejich firmy.

V soutěži jsou celkem 3 kategorie:

Wire it - kategorie zaměřená na studenty Fakulty elektrotechnické a komunikačních technologií. Studenti v této kategorii budou mít za úkol vyrobit funkční model s dostupným nářadím a materiálem.

Plan it - kategorie společná pro Fakultu strojního inženýrství a Fakultu elektrotechniky a technologií. Zadání bude koncipováno tak, aby se vyřešil technický problém zadaný firmou.

Code it - kategorie je určena pro studenty Fakulty informačních technologií. Studenti použijí svoji kreativitu při tvorbě řešení na reálném technickém problému z programátorské praxe.

Hodnocení všech kategorií bude probíhat před odbornou porotou, která bude sestavena ze zástupců firem a akademiků z Vysokého učení technického. 

Zahájení soutěže bude 22. 2. po obědě a soutěžit se bude až do dalšího rána. Soutěžící budou mít vyměřený soutěžní čas 18 hodin, ve kterém budou pracovat na svých zadáních. V podvečer proběhne tzv. Speed Dating s firmami, kdy budou studenti rozděleni do menších skupin. Budou tak mít lepší možnost se seznámit s firmami, jejich prací, jak to funguje v dané firmě a získají informace o stážích, které firma pořádá. Výherci získají od  partnerů soutěže hodnotné ceny.


MM Průmyslové spektrum je mediálním partnerem soutěže.


Pořadatel

BEST Brno

BEST (Board of European Students of Technology) je stále rostoucí studentská, nezisková, organizace, která vznikla v roce 1989 a v současnosti má 86 poboček na technických univerzitách, které se nacházejí ve 30 zemích Evropy.
Lokální pobočka BEST Brno byla založena v roce 2005, jako první v České republice s cílem pomáhat studentům Vysokého učení technického v Brně rozvinout své schopnosti i mimo akademické prostředí.

Číst dál