Témata

Soutěže Inovační firma Zlínského kraje 2023

29. 09. 2023 – 22. 11. 2023

Zlín
www.inovacnifirma.cz

Dobrý nápad, který firmu posune o kus dál. Na nové trhy, na špičku konkurenčního řetězce, k vyššímu zisku. Právě takové projekty pravidelně oceňuje soutěž Inovační firma Zlínského kraje. Do osmého ročníku je možné se hlásit do 29 září. Organizaci soutěže má na starosti Technologické inovační centrum Zlín.

Podnikatelské subjekty se sídlem ve Zlínském kraji se mohou do soutěže přihlásit s projektem, který uvedly na trh v průběhu let 2021 a 2022, nikoli s projekty teprve plánovanými. Účast v soutěži je bezplatná. Přihlásit se lze přes webové stránky soutěže www.inovacnifirma.cz, vyplněnou přihlášku je potřeba doručit pořadatelům do 6. října 2023.

Přihlášky posoudí tým odborníků složený z podnikatelů a zástupců z oblasti výzkumné a veřejné sféry. Budou sledovat hlavně to, jak jednotlivé inovace pomohly daným firmám zvýšit konkurenceschopnost nebo se prosadit i na zákaznicky náročných trzích. Nejlepší inovační firmy z regionu pořadatelé představí na slavnostním vyhlášení 22. listopadu 2023.


Zatím posledním vítězem se v roce 2021 stala firma ON Semiconductor Czech Republic z Rožnova pod Radhoštěm, která se zabývá inovativními řešeními pro energeticky úspornou elektroniku. V soutěži zvítězila se svým projektem leštěných desek karbidu křemíku. Ty díky svým unikátním vlastnostem umožňují výrobu součástek pro velice efektivní spínání a přenos vysokých výkonů. Těchto součástek se využívá například pro delší dojezdy elektromobilů.


MM Průmyslové spektrum je mediálním partnerem soutěže


Pořadatel

Technologické inovační centrum Zlín

Agentura tvořící a implementující Regionální inovační strategii Zlínského kraje a promující kvalitu života ve Zlínském kraji s akcentem na studium, podnikání a profesní růst. Prostřednictvím vlastních či sdílených programů a národních i evropských projektů nabízí rozvojové aktivity mj. v oblastech kreativity a podnikavosti žáků a studentů; v akceleraci podnikatelských záměrů včetně provozu podnikatelského inkubátoru; ve službách pro malé a střední podniky; v podpoře výzkumu a vývoje ve firmách s účinnou spoluprací s výzkumnými organizacemi; a nebo v podpoře expanze endogenních firem ve Zlínském kraji.

    Číst dál