Témata

Veletrh automatica 2023

27. 06. 2023 – 30. 06. 2023

Messe München, Německo
automatica-munich.com

Jako přední světový veletrh inteligentní automatizace a robotiky prezentuje automatica všechna klíčová technologická řešení v mezinárodním srovnání. Veletrh spojuje průmysl, výzkum a praktická využití napříč sektory na budoucnost orientovanou výrobu.

Ještě více: Nabízí přehled o globálním vývoji, tématech, inovacích a řešeních a poskytuje tak potřebnou orientaci a jistotu investic v době změn. Aby se vize automatizované až autonomní výroby postupně stala skutečností.

Klíčoví hráči z oboru robotizace jsou již na veletrh přihlášeni. (Zdroj: Messe München)

Zhruba čtyři měsíce před začátkem akce je na veletrh přihlášeno přes 600 vystavovatelů z 30 zemí. Vystavovatelé ukáží celý hodnotový řetězec robotiky a automatizace. Svou účast v robotice potvrdily mimo jiné ABB, Fanuc, Kawasaki, KUKA, Stäubli, Universal Robotics a Yakasawa.

V oblasti montážní a manipulační techniky jsou zastoupeny např. AFAG, Bosch Rexroth, Deprag, Festo, Hahn Group, Mikron, PIA Automation, Schaeffler, Schunk a Weber. Kromě toho budou v Mnichově prezentovat své produkty a řešení další známí vystavovatelé jako Beckhoff, Heidenhain, ifm a také Murrelektronik a Siemens.

Na předním veletrhu inteligentní automatizace a robotiky automatica Mnichov se setkáte s nejnovějšími technologickými řešeními pro všechna průmyslových odvětví. (Zdroj: Messe München)

Veletrh se letos zaměří na tři hlavní témata: digitální integraci a umělou inteligenci, udržitelnou výrobu a budoucnost práce. Oblast digitální integrace a AI se zabývá mimo jiné rozšířenou/virtuální realitou a standardy pro síťovou produkci. Udržitelná výroba se skládá z prvků CO2 neutrality, oběhového hospodářství, proměnlivosti výroby a také zelené technologie.

Budoucnost práce je úzce spjata s pojmy spolupráce člověk-stroj, servisní robotika a mobilní robotika. Pod heslem „„ease-of-use“ by také malé a střední podniky a méně automatizovaná odvětví měly mít přístup k automatizaci daleko za hranicemi zpracovatelského průmyslu, a tím podpořit kompenzaci nedostatku kvalifikovaných pracovníků.

Veletrh se koná paralelně poprvé s veletrhem laserových technologií Laser World of Photonics. (Zdroj: Messe München)

Manažerka veletrhu Anja Schneider je ohledně letošní akce optimistická: „Naše životy stále více určují globální výzvy, jako jsou problémy s dodavatelskými řetězci nebo nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Robotika a automatizace jako klíčové technologie k tomu nabízejí správná řešení. Pouze inteligentně automatizované a digitálně propojené sítě lze vyrábět ekonomicky a udržitelně. Veletrh automatica v Mnichově, který se koná od 27. do 30. 6. ukáže, jak to funguje.“

Odborný doprovodný program veletrhu

Po čtyři dny veletrhu se návštěvníci navíc mohou těšit na bohatý doprovodný program. Kromě osvědčených formátů, jako je start-up aréna, společné stánky pro průmyslové zpracování obrazu nebo chytrou údržbu, se letošní program zaměří na následující témata: „Mobilní roboty ve výrobě“, „servisní robotika“ a „podpora mládeže ve vzdělání“.

Bližší informace k veletrhu, seznam vystavovatelů jako i online prodej zvýhodněných vstupenek: www.automatica-munich.com