Témata

AGC Automotive Czech

AGC Automotive Czech je firma zaměřená na výrobu automobilových skel a přídavných dílů. Výrobní závod v Čechách je největším a jedním z nejkomplexnějších výrobních podniků AGC v Evropě. Firma v Chudeřicích na Teplicku zaměstnává zhruba 1 600 zaměstnanců. Kapacita výroby je přes 30 milionů autoskel ročně. Jen produkce tohoto závodu „zasklí“ zhruba šestinu automobilů vyrobených v Evropě. Počet nových projektů v průběhu 5 let narostl více než trojnásobně. V rámci těchto nových projektů je řada zajímavých, jako třeba střešní okna Wonderlite, která jsou schopna automaticky regulovat světelný komfort ve vozu nebo projekt kompletního zasklení pro unikátní vozidlo určené výhradně pro tělesně postižené.

Kontakty

Osada 33, Chudeřice, 418 01 Bílina
Tel: 417 814 111

Sociální sítě

Facebook: @AGCGlassEurope
Instagram: @agcglasseurope
YouTube: @yourglass
LinkedIn: @agc

Články AGC Automotive Czech

Skla pro ikonickou dodávku Volkswagen ID.Buzz

Plná elektrifikace koncernu Volkswagen dosáhla také na ikonický model T1. Nový, plně elektrický model pod označením ID.Buzz se začal prodávat na jaře. Čelní skla tohoto originálního vozítka využívaného hlavně pro rodinné výlety a kempování se vyrábějí na nové lince v chudeřickém závodě AGC Automotive Czech.

Speciální skla do špičkových Fabií pro rallye

Modely Škoda Fabia R5 evo do loňského roku triumfovaly ve více než 30 rallye šampionátech po celém světě. Podíl na vítězstvích má i chudeřická AGC Automotive Czech, která do těchto malosériově vyráběných speciálů dodává přední vyhřívaná skla. Ta musí procházet důkladnou kontrolou v Chudeřicích i v samotném výrobním závodě Škoda Motorsport v Plazech. V loňském roce dodal největší evropský výrobce autoskel všechny výrobky bez jediné chyby.

Zaostřeno na údržbu

Tooling Room. To je název komplexu, sestávajícího se z dílny, skladových prostor a parkovacích prostor pro automobily. Jeho poslání je jediné a současně extrémně důležité – zajistit zázemí pro komplexní údržbu v Bílinském závodě na výrobu autoskel společnosti AGC Automotive Czech.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o autosklu (ale báli jste se zeptat)

Dnešní člověk už se v životě neobejde bez auta. A žádný výrobce automobilů (ani v případě, že jde o kabriolety) se zase neobejde bez skla. Konkrétně bez neuvěřitelného množství nejrůznějších výrobků, jejichž základem je právě tento, původně především křehký materiál. Pokud však nepatříte k výrobcům automobilů, ale k jejich uživatelům, neumíte si asi ani představit, co vše pojem „autosklo“ může obnášet.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce