Témata

Agentura CzechTrade

Česká agentura na podporu obchodu působí jako servisní služba pro české exportéry. Její směr je zaměřen především na malé a střední podnikatele, kteří se na mezinárodních trzích hůře prosazují. CzechTrade nabízí těmto firmám především informace a znalosti o místním prostředí a podnikatelském sektoru. Dále mapuje a zajišťuje vhodné veletrhy. Pro klienty připravuje praktické programy, tréninky a kurzy na osvojení odborných znalostí nutných pro vstup na zahraniční trhy. 

Kontakty

Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2
Tel: +420 224 907 576

Sociální sítě

Facebook: @CzechTrade
Twitter: @@CzechTrade
LinkedIn: @czechtrade

Články Agentura CzechTrade

Čína: příležitost pro české stroje

Čínský průmysl obráběcích a tvářecích strojů, jehož tržní hodnota přesahuje 200 miliard RMB, tedy přibližně 27,86 miliardy USD, je významně závislý na dovozu ze zahraničí, což vede k různým příležitostem pro mezinárodní spolupráci a investice, a je podporován značnými vládními pobídkami.

Přímá cesta k zákazníkovi

Sourcing Days – to je název pro akce, které pro české výrobce a jejich zahraniční odběratele pořádá agentura CzechTrade. V současné době zve agentura ve spolupráci se Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) na největší tuzemské setkání s německými nákupčími – Sourcing Day Tschechien. Akce se uskuteční již za pár dní, 16. května, v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu, na adrese Politických vězňů 20 v Praze, což je změna oproti předchozím ročníkům, kdy se konala v Plzni.

Pozitivní zpráva o růstu českého exportu

Agentura pro podporu obchodu českých firem, CzechTrade, je již 26 let jejich partnerem na cestě k exportním úspěchům. Jejím cílem je usnadnit českým firmám rozhodování o výběru vhodných teritorií, zkrátit dobu vstupu na daný trh, podpořit aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí, a především eliminovat rizika spojená se vstupem na nové, neznámé trhy. Úkolem agentury je, mimo jiné, též sledovat a hodnotit vývoj českého exportu.

Milionové projekty pro konkurenceschopnost českých firem

Dva nové významné projekty pro období let 2024–2027 připravila agentura CzechTrade. Jejich cílem je podporovat vstup a působení malých a středních podniků na zahraničních trzích, a to prostřednictvím jejich účasti na vybraných specializovaných výstavách a veletrzích.

Podpora exportu a designu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo II. výzvu aktivity Marketing – CzechTrade z Operačního programu technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, na kterou má připraveno 65 milionů korun.  Prostřednictvím agentury CzechTrade a jejího připravovaného projektu Design pro konkurenceschopnost 3 (DESIGN 3) tak podpoří malé a střední podniky při vstupu na zahraniční trhy skrze využití průmyslového designu. Cílem plánovaného projektu je zvýšit mezinárodní konkurenceschopnost firem a podpořit expanzi podniků na zahraniční trhy. 

Rekordní počet firem zamýšlí exportovat

Na již 22. největší proexportní akci pro střední a malé firmy Meeting Point CzechTrade, která se ve dnech 27. - 28. února 2024 konala v prostorách O2 Universum Arény, přišlo své exportní záměry konzultovat 427 českých firem. K dispozici jim bylo všech 56 ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade z celého světa. Rekordní účast potvrdila, že zájem firem o export je i přes výzvy, kterým exportéři čelí, stále vyšší. Redakce MM Průmyslového spektra se zúčastnila tiskové konference, kterou k této akci CzechTrade uspořádal 28. února.

Šance pro české výrobní firmy

Ve druhé polovině února 2024 přijedou do Prahy zástupci firmy maxon Group, kteří hledají dodavatele pro celou globální skupinu. Maxon je globální firma s centrálou ve Švýcarsku, která vyvíjí a vyrábí především elektrické pohony do automotivu, aerospace, průmyslové automatizace nebo zdravotnického sektoru. 

Nástroje z Moravy míří do světa

Společnost Tool Tech CZ sídlí v obci Jablůnka na Vsetínsku. Svou činností navazuje na zdejší 60letou tradici strojní výroby, především nástrojářství, přičemž s cestou na zahraniční trhy firmě pomáhá agentura CzechTrade. Na podrobnosti jsme se zeptali Ing. Martina Starůstky, jednatele a ředitele společnosti.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce